حالت عجیب حسین بهزاد در پیاده‌کردن مکالمات فرماندهان گردان عمار

فرهنگی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه فرهنگی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

گلعلی بابایی روایت کرد؛

حالت عجیب حسین بهزاد در پیاده‌کردن مکالمات فرماندهان گردان عمار

حالت عجیب حسین بهزاد در پیاده‌کردن مکالمات فرماندهان گردان عمار

گلعلی بابایی در مراسم رونمایی از ۵ کتاب درباره فرماندگان شهید گردان عمار گفت: وقتی حسین بهزاد مکالمه بی‌سیم بَشکیده و شهبازی را پیاده می‌کرد، از شنیدم مکالمات آن‌ها دچار حالتی مثل سکته شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم رونمایی از ۵ عنوان کتاب از تازه‌های نشر۲۷بعثت درباره فرماندهان شهید گردان عمار لشکر۲۷ محمد رسول‌الله عصر دیروز دوشنبه ۱۴ بهمن با حضور خانواده‌های شهدا، رزمندگان گردان عمار و مسئولان کشوری و لشکری در حسینیه فاطمه‌الزهرای پادگان ولی‌عصر (عج) برگزار شد.

اولین‌سخنران این‌برنامه مازیار حاتمی مدیر نشر٢٧بعثت بود که گزارشی از عملکرد نشر۲۷ بعثت ارائه کرد و گفت: امسال ٢٠ عنوان از آثار شهدای لشکر ٢٧ تألیف شده و تا پایان سال و قبل از نمایشگاه کتاب سال ٩٩، ۱۰ عنوان دیگر هم اضافه خواهد شد. از آغاز کار نشر تا امروز، ١٠٠ عنوان کتاب منتشر شده و برنامه ما این است که در ٥ سال آینده ١٥٢ کتاب دیگر درباره فرماندهان شهید گردان‌ها و واحدهای لشکر ۲۷ به پایان برسد.

وی با اشاره به حضور نشر۲۷بعثت در نمایشگاه‌های بین‌المللی در کشورهای سوریه، عراق و لبنان گفت: ٢٠ عنوان از کتاب‌های نشر۲۷بعثت به زبان‌های عربی و انگلیسی ترجمه شده است. همکاری رزمندگان گردان‌ها برای افزایش سرعت و کیفیت تکمیل پرونده‌های تحقیقات و تولید کتاب‌های زندگی‌نامه و خاطرات شهیدان اهمیت زیادی دارد.

سخنران بعدی این‌مراسم‌ سردار گلعلی بابایی بود که پس از تبریک ایام‌الله دهه فجر درباره تأسیس نشر٢٧بعث گفت: این‌نشر توسط شهید حاج‌حسین همدانی راه‌اندازی شد و در این ۱۰ سال پیشرفت خوبی داشته است. قسمتی از آثار این انتشارات کارنامه‌های عملیاتی هستند و بخشی زندگی‌نامه‌ها و قسمتی هم وقایع‌نگاری.

وی با اشاره به تاریخچه گردان عمار گفت: گردان عمار از اولین گردان‌های پیشرو لشگر ۲۷ بود و حیف است تاریخچه این‌گردان ثبت نشود. وقتی حسین بهزاد مکالمه بی‌سیم بین بَشکیده و شهبازی از فرماندهان گردان، را پیاده می‌کرد، از شنیدم مکالمات آن‌ها شوکه شد و حالتی شبیه سکته به او دست داد.

این‌پژوهشگر دفاع مقدس، خطاب به رزمندگان گردان عمار گفت: تاریخچه گردان را جدی بگیرید و پیش از اینکه دیگران تاریخش را روایت کنند، خودتان این روایت‌ها را شفاهی یا کتبی ثبت کنید.

در ادامه برنامه اعضای خانواده ۵ فرمانده شهید گردان عمار خاطراتی را از این شهیدان بیان کردند و برادر شهید خرمی شاد صدای سخنرانی این شهید را که در ساعات نزدیک به شهادت ضبط‌شده بود، در سالن پخش کرد.

سیروس صابری جانشین فرمانده سپاه تهران و مشاور رئیس دانشگاه آزاد نیز در بخش دیگری از این‌مراسم، درباره کتاب «پیچ انگیزه» گفت: پیچ انگیزه یک عملیات ویژه بود و در فیلم ابوغریب نیز به بخشی از آن اشاره شده است. این منطقه اهمیت سوق‌الجیشی داشت و اگر دشمن از آن عبور می‌کرد، وارد دشت می‌شد. گاهی خودمان هم به خاطراتمان شک می‌کنیم. هر روز باید با خود تکرار کنیم تا بدانیم این ازخودگذشتگی‌ها واقعیت داشته است. این گردان در تمام پدافندها و عملیات‌ها شرکت داشته است و ١٨٠ شهید داده است.

آخرین سخنران این مراسم نیز، سردار یزدی فرمانده سپاه تهران بود که با ذکر خاطراتی از رشادت‌های شهیدان گفت: من، شهید عباس هادیان و شهید محمد تن‌دسته، باهم وارد سپاه شدیم. این شهدا در شرایط سخت ایستادند و از انقلاب و مردم و ولایت دفاع کردند. امروز کسانی هستند که با پول این ملت بزرگ شده‌اند و می‌گویند همه فدای سردرد بچه من! آن روز شهدای ما می‌گفتند فرزندان ما فدای مردم سرزمین. ببینید تفاوت‌ها را! تاریخ مانند این شهدا را یا ندیده و یا کم دیده! اگر امروز ما پادگان عین‌الاسد را می‌زنیم و دشمن حتی جرئت نمی‌کند از تلفاتش حرفی بزند، به‌این‌علت است که سابقه اقتدار ما را می‌دانند. اقتدار کشور در اثر ازخودگذشتگی همین شهداست.

وی با اشاره به اهمیت ثبت خاطران و زندگی‌نامه شهیدان گفت: باید به کتب این شهدا توجه شود. این‌ها باید در تاریخ ماندگار شود. ما در شرایطی هستیم که دشمن برای ما دندان تیز کرده است. آن‌ها بعد از شهادت شهید سلیمانی امیدوار بودند که به ایران ضربه بزنند اما با حضور میلیونی مردم در تشییع حاج قاسم، نقشه‌شان نقش بر آب شد.

سردار یزدی گفت: به سالگرد انقلاب نزدیک می‌شویم و دشمن روی نفربه‌نفر ما برنامه‌ریزی می‌کند تا برای ٢٢بهمن آماده نباشیم. متأسفانه عده‌ای در داخل هم با آن‌ها هم‌نوایی می‌کنند. آن‌ها منتظرند کسی در انتخابات شرکت نکند.

در پایان این مراسم، با حضور خانواده‌های شهدا از ۵ عنوان کتاب نشر۲۷بعثت درباره فرماندهان شهید گردان عمار رونمایی شد.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران