دستورالعمل اخذ ما به‌ التفاوت نرخ ارز برای کالا‌های گروه یک و دو اصلاح شد

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه ورزشی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

دستورالعمل اخذ ما به‌ التفاوت نرخ ارز برای کالا‌های گروه یک و دو اصلاح شد

با تصمیم هیئت دولت تصویب‌نامه موضوع اخذ مابه‌ التفاوت نرخ ارز برای کلیه کالا‌های گروه یک و دو اصلاح شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم هیئت وزیران در جلسه 4 دی 1398 به پیشنهاد بانک مرکزی و به استناد قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز تصویب نامه موضوع اخذ مابه‌ التفاوت نرخ ارز برای کلیه کالاهای گروه یک و دو را اصلاح کرد.

بر این اساس، در مواردی که کالا در هنگام ثبت سفارش و تأمین ارز در گروه 1 قرار داشته و هنگام تأدیه معادل ریالی در گروه 2 قرار گرفته باشد، مابه‌التفاوت براساس قیمت تعیین شده برای عرضه کالا به صورت عمده از سوی کارگروه تنظیم بازار، محاسبه و به حساب خزانه داری کل کشور واریز می شود.

قیمت عمده فروشی محصولات کشاورزی/ نرخ مصوب سه میوه و صیفی افزایش یافتمغایرت‌های مصوبه افزایش مناطق آزاد با قانون اساسیمصوبه مجلس درباره ممنوعیت دریافت کمک‌های مالی خارجی کاندیداها انتخابات

بنابراین گزارش کالاهای فهرست گروه یک شامل کالاهای اساسی، ضروری، دارو و ملزومات و تجهیزات پزشکی بوده و تأمین ارز آن ها با نرخ 4200 تومان انجام می شود. هم‌چنین، تأمین ارز گروه 2 از محل ارز حاصل از صادرات کلیه کالاهای غیرنفتی به ویژه فرآورده‌های نفتی، گاز طبیعی، پتروشیمی، سنگ ­آهن، محصولات فولادی و فلزات رنگی و خدمات انجام می­‌گیرد‌.

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع