موزه هنرهای اسلامی برلین میزبان آثار داوود الحسینی می‌شود

فرهنگی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه فرهنگی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

با نمایش خطاطی روی برنج؛

موزه هنرهای اسلامی برلین میزبان آثار داوود الحسینی می‌شود

موزه هنرهای اسلامی برلین میزبان آثار داوود الحسینی می‌شود

‌موزه هنرهای اسلامی برلین به‌زودی میزبان آثار خطاطی داوود الحسینی روی دانه‌های برنج می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه خطاطی‌های داوود الحسینی از سوره‌های قرآن روی دانه‌های برنج به‌زودی در ‌موزه هنرهای اسلامی برلین برپا می‌شود.

داوود الحسینی نام آشنایی برای علاقمندان هنر خوشنویسی در جهان است. خوشنویس پرآوازه افغانستانی که تبحر زیادی در خطوط نستعلیق و شکسته و کوچک‌نویسی دارد.

الحسینی سوره‌های قرآن را روی دانه برنج، نوشته است. همچنین می‌توان آثار دیگر او را در بسیاری از کتیبه‌ها، سنگ‌نبشته‌ها و حکاکی‌های دوره معاصر افغانستان مشاهده کرد. کتیبه‌های طاق ظفر پغمان، منار علم و جهل در دهمزنگ و سنگ‌نبشه بالاحصار کابل توسط او و برادرش نوشته شده‌اند. او همچنین مدتی به‌عنوان مشاور فرهنگی ظاهرشاه، آخرین پادشاه افغانستان فعالیت کرده است. با وجود آثار بسیاری که الحسینی در دوران زندگی خود خلق کرده، امروز تعداد کمی از آنها در معرض دید عموم قرار دارند.

براساس اطلاعاتی که روی سایت موزه هنرهای اسلامی برلین قرار گرفته، در حال‌حاضر حشمت الحسینی، پسر داوود الحسینی بخشی از آثار او را که تا به امروز در معرض دید عموم قرار نداشته، در اختیار موزه هنرهای اسلامی برلین قرار داده است.

در نمایشگاه مذکور، آثار خطاطی الحسینی بر روی دانه‌های برنج نمایش داده خواهد شد؛ آثاری که به گواه مسئولان موزه برلین می‌تواند برای هر فردی حیرت‌انگیز باشد. همچنین نمونه‌های استثنایی از خوشنویسی به سبک سیاه‌مشق نیز در این نمایشگاه به نمایش درمی‌آید. این شکل خوشنویسی که در آسیای میانه بسیار رواج دارد، نشانگر تسلط و هنر خطاطان است.

همچنین قرار است در این‌نمایشگاه خطاطی‌های الحسینی از اشعار شاعرانی چون بی دل، حافظ و سعدی نیز به نمایش در آید. آثاری که تلفیقی از هنر خوشنویسی اسلامی و اشعار شرقی هستند.

نمایشگاه مورد اشاره از دوم فوریه تا سوم ماه مه سال ۲۰۲۰ در موزه هنرهای اسلامی برلین در معرض نمایش عمومی قرار خواهند گرفت.

این گزارش توسط رایزنی فرهنگی ایران در آلمان در اختیار خبرگزاری مهر قرار گرفته است.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران