افزایش۴۶درصدی کمکهای مردمی درسالجاری/ اجرای طرح هر کارمند یک حامی

اجتماعی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اجمائی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

افزایش۴۶درصدی کمکهای مردمی درسالجاری/ اجرای طرح هر کارمند یک حامی

افزایش۴۶درصدی کمکهای مردمی درسالجاری/ اجرای طرح هر کارمند یک حامی

معاون مشارکت های مردمی کمیته امداد از رشد ۴۶ درصدی کمک های مردمی طی ۹ ماه امسال خبر داد و گفت: سرانه صدقه هر ایرانی روزانه ۱۱۶ ریال است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا عسگریان معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: بودجه سال ۹۶ و ۹۷ را چالشی بستیم و هنگامی که بحران در سال گذشته ایجاد شد، فکر می‌کردیم با افت کمک‌های مردمی مواجه شویم اما رشد ۴۶ درصدی را تجربه کردیم.

وی افزود: در جشن نیکوکاری گذشته کمک‌هایی که جمع آوری شد از رشد ۶۱ درصدی برخوردار بود.

وی با اشاره به اینکه در صدقات نقدی و غیر نقدی ۲۵ درصدی داشتیم، گفت: در مجموع ۳۰۶ میلیارد تومان میزان صدقات نقدی و غیر نقدی بود که جمع آوری شد و به طور متوسط در ۹ ماه هر ایرانی ۳۲ هزار تومان صدقه داده است.

به گفته عسگریان، سرانه صدقه روزانه تک تک افراد ۱۱۶ ریال محاسبه شده است. این در حالی است که در سال قبل این مبلغ ۱۰۷ ریال بود.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از جمع آوری ۱۰۸ هزار صندوق صدقات در معابر خبر داد و اظهار داشت: این میزان طی سه سال جمع آوری شد و در سال جاری نیز ۳۵ هزار صندوق جمع آوری شده است.

وی افزود: در حال حاضر تعداد صندوق‌های بزرگ معابر ما ۱۸۴ هزار صندوق است.

عسگریان به دریافت صدقه پیامکی اشاره و تصریح کرد: نیکوکاران و مردم می‌توانند از طریق اپلیکیشن *۸۸۷۷# کمک‌های خود را به نیازمندان ارسال کنند.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خاطرنشان کرد: طی ۹ ماهه امسال، از طریق صدقه پیامکی، دو هزار میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان کمک جمع آوری شد و تعداد مشارکین ما از این طریق، ۵۰ هزار نفر هستند.

وی در خصوص طرح اکرام محسنین گفت: این طرح مربوط به فرزندانی می‌شود که پدر و مادر دارند اما توانایی رسیدگی به این فرزندان را ندارند و از طریق حامیان به این افراد کمک می‌شود. به طوری که تعداد ایتام به ۱۲۷ هزار و ۲۶۴ نفر می‌رسد و تعداد محسنین نیز به ۱۸۷ هزارو ۹۰۱ نفر می‌رسد.

عسگریان با اشاره به اینکه ۶۷۰ هزار حامی کمک‌های خود را برای ایتام و محسنین ارائه می‌دهند، یادآور شد: سال گذشته کل منابع ما که از طریق کمک‌های مردمی جمع آوری شد، ۷۱۰ میلیارد تومان بود که امسال طی ۹ ماه این کمک‌ها به ۶۲۶ میلیارد تومان رسیده که حدود ۳۴ درصد رشد داشته است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد گفت: طی ۹ ماه امسال حامیان ما به ازای هر یتیم به طور متوسط ۳۲۴ هزار تومان پرداخت کرده‌اند که نسبت به ۹ ماه سال گذشته ۵۰ درصد رشد داشته است.

به گفته وی، در میزان کمک‌های محسنین نیز ۴۵ درصد رشد داشتیم. به طوری که به ازای هر فرزند محسنین ۱۲۴ هزار تومان در ماه پرداخت شده است.

وی به طرح مبتنی بر نیاز اشاره کرد و ادامه داد: براساس این طرح، نیکوکاران در زمان‌های مختلف سال و با توجه به نیاز افراد به آنها کمک می‌کنند و مراکز نیکوکاری ما نیز براساس نیاز فعالیت می‌کند.

عسگریان از رشد مراکز نیکوکاری خبر داد و گفت: در سال جاری ۱۵۰ مرکز نیکوکاری اضافه شده است و در مجموع در کل کشور طی ۹ ماه هزار و ۵۲۴ مرکز ایجاد شده که از رشد ۴۳۰ درصدی برخوردار بودیم و قصد داریم تعداد مراکز را تا پایان سال به سه هزار و ۲۰۰ مرکز برسانیم.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد تصریح کرد: جمع کمک‌های مبتنی بر نیاز ما هزار و ۳۳۰ میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته ۷۶ درصد رشد داشته است.

وی افزود: همچنین مبلغ کمکی که از طریق روش‌های نوین جمع آوری شده، ۷۱ میلیارد تومان بوده است.

عسگریان با اشاره به اینکه ۴۲ درصد از منابع امداد از طریق مراکز نیکوکاری تأمین می‌شود، تصریح کرد: میزان کمک‌های این مراکز نسبت به سال گذشته از رشد ۱۳۵ درصدی برخوردار شده و در سال جاری سه مرکز نیکوکاری خبرنگاری تأسیس شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد خاطرنشان کرد: امیدواریم سال آینده در همین زمان، ۵۰ تا ۱۰۰ مرکز خبرنگاری در سطح کشور داشته باشیم.

وی در خصوص جمع آوری زکات فطریه اظهار داشت: ۲۴ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زکات فطریه جمع آوری کردیم و ۴۶ میلیارد تومان نیز از طریق مراکز نیکوکاری جمع آوری شده است.

عسگریان گفت: میزان کمک‌های زکات ما تا ۲۱ دی ماه محاسبه شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد ادامه داد: سال گذشته ۵۳۴ میلیارد تومان میزان زکات واجب، فطریه، مستحبی و غیره بود. در سال جاری تا روز گذشته ۵۳۵ میلیارد تومان زکات جمع آوری شد که رشد ۲۶ درصدی داشت.

عسگریان گفت: کل فطریه جمع آوری شده ۱۹۰ میلیارد تومان بود که رشد ۴۱ درصدی داشته و زکات نیز ۳۴۴ میلیارد تومان بود که رشد ۲۰ درصدی داشته است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در خصوص روش‌های نوین، تصریح کرد: ۸۰ درصد درآمدهای نقدی امداد از طریق روش‌های نوین دریافت می‌شوند.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد از اجرای طرح هر کارمند یک حامی خبر داد و گفت: این طرح با هدف کمک به خانواده‌های نیازمند تدوین شده و از سوی معاون اول رئیس جمهور به دستگاه‌های دولتی پیشنهاد و اعلام شده است.

وی افزود: با دولت هماهنگ شده که هر کارمند به طور داوطلبانه کمک به یک خانواده نیازمند را بر عهده بگیرد که این کمک‌ها از ماهی ده هزار تومان شروع می‌شود و هدف این است که ۱۰ میلیون کارمند در کشور به این طرح بپیوندند.

عسگریان گفت: اجرای این طرح آغاز شده و امیدواریم به صورت گسترده در سطح ادارات مورد استقبال قرار گیرد.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران