افزایش اعتبار وام صندوق امداد ولایت در سال 99 به 3 هزار میلیارد تومان

اجتماعی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه ورزشی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

افزایش اعتبار وام صندوق امداد ولایت در سال ۹۹ به ۳ هزار میلیارد تومان

مدیر عامل صندوق امداد ولایت با بیان اینکه در سال آینده مبلغ اعتبار وام صندوق امداد ولایت از ۲ هزار میلیارد به ۳ هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت، گفت: قطعا با این رقم میزان دریافت کننده وام نسبت به سال ۹۸ افزایش خواهد یافت.

افزایش اعتبار وام صندوق امداد ولایت در سال 99 به 3 هزار میلیارد تومان – اخبار اجتماعی –

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، مجید باجلان در نشست خبری خود اظهار کرد: در کنار شناسایی و خدمت‌رسانی به محرومان، نیازمندان و مستضعفان ماموریتی نیز با عنوان خدمات قرض‌الحسنه برای کمیته امداد در نظر گرفته شد و این نهاد در کنار همه وظایف خود توجه ویژه‌ای را به وام خدمات قرض‌الحسنه داشته است.

باجلان خاطرنشان کرد: خدمات قر‌ض‌الحسنه کمیته امداد در 40 سال گذشته قابل توجه بوده است و در واقع این خدمات در کنار سایر خدمات از جمله معیشتی، درمانی، حمایتی، اشتغال و مسکن عجین شده است و در فروردین ماه 95، صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت فعالیت خود را به صورت رسمی در مجموعه امداد آغاز کرد.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت با اشاره به فعالیت صندوق امداد ولایت طی 3 سال گذشته گفت: طی این مدت رقم‌های قابل توجهی تحت عنوان وام قرض‌الحسنه به مددجویان و البته نیازمندان پرداخت شده است که در همین زمینه 80 درصد از وام‌گیرندگان مددجویان و 20 درصد نیازمندان معرفی شده بوده‌اند.

باجلان همچنین به بازنگری اساسنامه کمیته امداد در 40 سال گذشته اشاره کرد و گفت: نخستین بار این اساسنامه در سال 86 مورد بازبینی و بازنگری قرار گرفت و در ادامه نیز در اسفندماه 94 اساسنامه کمیته امداد توسط مقام معظم رهبری بازنگری و بازبینی و در نهایت ابلاغ شد که در این اساسنامه در بند 6 به صراحت اعلام شده است که باید کمیته امداد پرچمدار قرض‌الحسنه در سراسر کشور باشد و به همین منظور صندوق امداد ولایت از سال 95، فعالیت خود را به صورت رسمی و با مجوز بانک مرکزی آغاز کرد.

وی گفت: همزمان با آغاز فعالیت بنده در امداد ولایت در سال 95؛ 32 شعبه در تمام دفاتر امداد فعالیت خود را در ارتباط با پرداخت وام قرض‌الحسنه آغاز کردند و مددجویان و نیازمندان برای ارائه خدمات به دفاتر امداد در سراسر کشور مراجعه می‌کنند و بر اساس نیازسنجی که توسط مددکاران انجام می‌شود فرآیند پرداخت وام به آنها در دستور کار قرار می‌‌گیرد.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت با بیان اینکه از سال 95 تا امروز 3 هزار میلیارد تومان توسط صندوق امداد ولایت وام قرض‌الحسنه پرداخت شده است گفت: صددرصد سهام این صندوق متعلق به امداد است و هیچ شخص حقیقی و حقوقی سهامدار در این صندوق نیست.

باجلان با اشاره به اینکه یکی از اهداف مهم صندوق امداد ولایت ترویج فرهنگ قرض‌الحسنه در کشور محسوب می‌شود گفت: خوشبختانه هم اکنون همکاری خوبی بین خیرین و صندوق امداد ولایت وجود دارد به طوریکه حدود 200 تا 250 هزار نفر از خیرین سرمایه‌گذاری قابل توجهی به مبلغ 500 میلیارد تومان در صندوق ولایت انجام داده‌اند و این منابع نیز در اختیار نیازمندان و مددجویان قرار می‌گیرد.

وی افزود: در 3 سال گذشته از فعالیت صندوق امداد ولایت، 3 هزار میلیارد تومان وام در قالب یک میلیون فقره وام به مددجویان و نیازمندان پرداخت شده است و در واقع صددرصد منابع صندوق امداد ولایت به نفع محرومان صرف می‌شود.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت با بیان اینکه در اساسنامه صندوق امداد ولایت هرگونه فعالیت اقتصادی برای این مجموعه منع شده است، گفت: صددرصد منابع این صندوق طبق برنامه‌ریزی و با توجه به شرایط مددجویان و نیازمندان در اختیار آنها قرار می‌گیرد. به طوریکه شرایط پرداخت وام در این صندوق نسبت به سایر مجموعه‌ها سهل و آسان‌تر است.

باجلان همچنین در خصوص ضمانت مددجویان برای دریافت وام از صندوق امداد ولایت نیز گفت: معیشت و مقرری که تحت عنوان مستمری به صورت ماهانه به آنها پرداخت می‌شود برای ضمانت وام مددجویان در نظر گرفته می‌شود.

وی درخصوص زمان تشکیل و تکمیل پرونده و پرداخت وام به مددجویان و نیازمندان گفت: از زمان تشکیل پرونده تا زمان پرداخت وام 72 ساعت زمان خواهد برد و طی این زمان اشاره شده وام به حساب فرد متقاضی واریز می‌شود. همچنین تمام فعالیت‌های این صندوق تحت عاملیت شبکه شتاب قرار دارد و تمام فعالیت‌ها از طریق این سیستم انجام می‌گیرد.

باجلان همچنین درخصوص نوع وام‌های پرداختی از طریق صندوق امداد ولایت گفت: پرداخت وام‌های کارگشایی تا سقف 10 میلیون، ودیعه مسکن از 15 میلیون تا 20 میلیون، وام اشتغال و خودکفایی 50 میلیون و وام تعمیر و تامین مسکن روستایی و شهری بین 25 تا 30 میلیون پرداخت می‌شود. علاوه بر آنکه هیچ رقمی تحت عنوان کارمزد برای وام‌های تا سقف 5 میلیون از افراد متقاضی دریافت نمی‌شود.

وی ادامه داد: بخش دیگری از وام‌های در نظر گرفته شده برای مددجویان و نیازمندان از منابع در اختیار گذاشته شده از سوی خیرین است که این وام‌ها نیز تحت عنوان وام‌های وجوه اداره شده به مددجویان و نیازمندان معرفی شده پرداخت می‌شود.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت گفت: ضمانت بانک مرکزی جزو الزامات صندوق امداد ولایت محسوب می‌شود که البته در این بخش نیز ریاست بانک مرکزی عنایت ویژه‌ای به صندوق امداد ولایت داشته است و در این زمینه همکاری خوبی بین بانک مرکزی و صندوق امداد ولایت وجود دارد.

باجلان به مجوز فعالیت صندوق امداد ولایت اشاره کرد و گفت: مجوز ابتدایی این صندوق به مدت 2 سال بود و مدت آن در تیرماه 97 به پایان رسید که البته با توجه به عملکرد صندوق امداد ولایت مجوز این صندوق به مدت 5 سال دیگر تمدید شده است.

وی به نظارت‌های صورت گرفته در صندوق امداد ولایت اشاره کرد و گفت: علاوه بر نظارت‌هایی که از سوی بانک مرکزی انجام می‌شود، نظارت ویژه‌ای از سوی دفتر نظارت و بازرسی مقام معظم رهبری انجام می‌گیرد و طی 2 سال گذشته و بر اساس گزارشات اشاره شده از سوی این دفتر، صورت‌های مالی مورد قبول واقع شده است.

مدیر عامل صندوق امداد ولایت با اشاره به میزان پرداخت وام‌های این صندوق در سال 97 گفت: در این سال 1500 میلیارد تومان وام به مددجویان و نیازمندان پرداخت شد که در سال 98 رقم پرداختی برای وام‌ها به دو هزار میلیارد تومان افزایش یافته است که در 9 ماهه سال جاری از این رقم 1680 میلیارد تومان وام به مددجویان و نیازمندان پرداخت شده است و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال رقم پرداختی وام به مددجویان و نیازمندان به 2200 میلیارد تومان افزایش یابد.

وی گفت: در 9 ماهه گذشته 220 هزار فقره وام کارگشایی به رقم 1180 میلیارد تومان، 150 میلیارد تومان وام ودیعه مسکن در قالب 17 هزار وام، 350 میلیارد تومان وام اشتغال و خودکفایی و توانمندسازی در قالب 24 هزار فقره وام و همچنین 175 میلیارد تومان وام در حوزه مسکن در قالب 21 هزار فقره پرداخت شده است.

مدیرعامل صندوق امداد ولایت با اشاره به اینکه بر اساس اعلام بانک مرکزی مددجویان کمیته امداد از خوش‌حساب‌ترین افراد در پرداخت وام‌های خود هستند گفت: معوقات این افراد در بانک‌ها زیر یک درصد است و در صندوق امداد ولایت حدود 2.5 درصد است.

باجلان افزود: همچنین در سیل فروردین امسال نیز مبلغ 75 میلیارد تومان از سوی صندوق امداد ولایت برای امدادرسانی و خدمات‌رسانی به مردم سیل‌زده تخصیص یافته که این وام در اختیار این افراد قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: صندوق امداد ولایت تنها صندوقی است که تا آخرین روز از سال خدمت‌رسانی می‌کند و ما حتی در روز 29 اسفند ماه پرداخت وام و خدمات بانکی را به مددجویان و نیازمندان را انجام می‌دهیم.

باجلان در پایان گفت: با عنایت ریاست کمیته امداد و تصویب هیئت مدیره در سال آینده مبلغ اعتبار وام صندوق امداد ولایت از دو هزار میلیارد تومان به 3 هزار میلیارد تومان افزایش خواهد یافت که قطعا با این رقم میزان دریافت کننده وام نسبت به سال 98 افزایش خواهد یافت.

ورود 18 هزار خانوار جدید تهرانی به چرخه حمایتی کمیته امدادایجاد 90 هزار فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد از ابتدای سال جاری

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران