ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی اردبیل افتتاح شد

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه ورزشی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

ترمینال جدید فرودگاه بین‌المللی اردبیل افتتاح شد

با حضور رئیس‌جمهوری و وزیر راه و شهرسازی چندین پروژه ملی و استانی از جمله ترمینال جدید فرودگاه بین المللی اردبیل افتتاح شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسینم، ترمینال جدید فرودگاه اردبیل در مساحت 8100 مترمربع با هزینه‌ای بالغ بر 600 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه‌ها احداث شده که گنجایش پذیرش همزمان سه پروار را دارد.

این ترمینال که از آن با نام ترمینال شماره یک یاد می‌شود، همزمان برای پروازهای داخلی و خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با افتتاح ترمینال شماره یک، ظرفیت اعزام و پذیرش فرودگاه اردبیل چهار برابر شده و از 520 هزار نفر در سال، به 2 میلیون و 80 هزار نفر در سال ارتقا یافت.

در این سفر همچنین پروژه بهسازی سطوح پروازی فرودگاه اردبیل به افتتاح رسید. فاز اول از پروژه بهسازی سطوح پروازی فرودگاه اردبیل، از سال 97 آغاز شده و 300 میلیارد ریال هزینه داشته است. بهسازی سطوح پروازی علاوه بر افزایش سطح ایمنی پروازها، کاهش تاخیر و ابطال پرواز در فرودگاه اردبیل را در پی خواهد داشت.

پروژه دیگری که در جریان این سفر به افتتاح رسید، نوسازی و افزایش بنای پاویون فرودگاه اردبیل بود که به اعتبار 10 میلیارد ریال انجام شده است. بنابراین ارزش مجموع پروژه‌های افتتاح شده در این فرودگاه، 910 میلیارد ریال است.

از سوی دیگر، همزمان با سفر رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی به استان اردبیل، عملیات خرید و نصب دستگاه کمک ناوبری ILS CAT II در فرودگاه اردبیل آغاز شد. اعتبار این پروژه 450 میلیارد ریال است و کاهش تاخیر و ابطال پرواز در اثر شرایط نامساعد آب و هوایی را به دنبال خواهد داشت.

وزیر راه و شهرسازی بعد از افتتاح این پروژه، از پروژه‌های احداث باند دوم اردبیل – مشکین شهر و رضی – امیر کندی، بازدید خواهد کرد. اسلامی همچنین در سفر به اردبیل طرح اقدام ملی مسکن در شهرک اندیشه این شهر را کلنگ زنی خواهد کرد.

علاوه بر این، افتتاح کارخانه آسفالت شهرداری، کلنگ‌زنی هتل چهار ستاره نمین و حضور در شورای اداری استان از دیگر برنامه های این سفر به شمار می‌آید.

همچنین طبق اعلام مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل علاوه بر موارد ذکر شده چند پروژه کلی دیگر از جمله بیمارستان 160 تخت خوابی پارس آباد، سایت رادار هواشناسی و 101کیلومتر انواع راه‌های بزرگراهی، اصلی، فرعی و روستایی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.

مجموع این پروژه های ملی 3500 میلیارد ریال است که با حضور رییس جمهور و وزیر راه وشهرسازی افتتاح خواهند شد.

تعمیم مدل مالی مترو هشتگرد به مگاپروژه‌های وزارت راه

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع