جهش ۱ درصدی قیمت نفت خام با کاهش تولید عراق و گزارش آرامکو

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اقتصادی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

در شروع معاملات هفتگی بازارها رقم خورد

جهش ۱ درصدی قیمت نفت خام با کاهش تولید عراق و گزارش آرامکو

جهش ۱ درصدی قیمت نفت خام با کاهش تولید عراق و گزارش آرامکو

خوش‌بینی سعودی‌ها به چشم‌انداز تقاضای نفت آسیا و درخواست عراق برای تعمیق کاهش تولیدات، باعث شد تا قیمت‌های نفت جهش کند. هرچند نامشخص بودن چشم‌انداز اقتصاد آمریکا رشد قیمت را محدود کرد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، روز دوشنبه، خوش‌بینی سعودی‌ها به چشم‌انداز تقاضای نفت آسیا و درخواست عراق برای تعمیق کاهش تولیدات، باعث شد تا قیمت‌های نفت جهش کند. هرچند نامشخص بودن چشم‌انداز ریکاوری اقتصاد آمریکا رشد قیمت‌ها را محدود کرد.

تا ساعت ۱۲:۲۶ به وقت تهران، قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین غرب تگزاس آمریکا، دابلیوتی‌آی، ۱.۲۹ درصد یا ۵۳ سنت جهش کرد و به ۴۱.۷۵ دلار رسید.

قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت، بنچ‌مارک بین‌المللی نفت خام، ۰.۹۲ درصد یا ۴۳ سنت رشد کرد و به ۴۴.۸۱ دلار رسید.

مدیرعامل آرامکو، امین ناصر، یکشنبه شب اعلام کرد که به نظر او با باز شدن تدریجی اقتصادهای منطقه بعد از بحران کرونا، بازار نفت آسیا در حال بازگشت است.

از سوی دیگر وزارت انرژی عراق هم اعلام کرد تولید نفت خود را ۴۰۰,۰۰۰ بشکه در روز بیشتر کاهش خواهد داد تا تولید مازاد خود در آگوست و سپتامبر را جبران کند.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع