رشد اقتصادی ۳ ماهه چهارم هنگ‌کنگ منفی ۰.۴ درصد شد

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اقتصادی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

با تعمیق رکود

رشد اقتصادی ۳ ماهه چهارم هنگ‌کنگ منفی ۰.۴ درصد شد

رشد اقتصادی ۳ ماهه  چهارم هنگ‌کنگ منفی ۰.۴ درصد شد

اولین رکود اقتصادی هنگ‌کنگ در ۱۰ سال اخیر در سه ماهه چهارم سال گذشته بدتر هم شد. اعتراضات ضددولتی هنگ‌کنگ و جنگ تجاری چین و آمریکا، فشار اقتصادی زیادی بر اقتصاد این منطقه وارد کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، اولین رکود اقتصادی هنگ‌کنگ در ۱۰ سال اخیر در سه ماهه چهارم سال گذشته بدتر هم شد. اعتراضات ضددولتی هنگ‌کنگ که بعضاً به خشونت هم کشیده می‌شد و جنگ تجاری چین و آمریکا، فشار اقتصادی زیادی بر اقتصاد این منطقه وارد کرده است.

اقتصاد هنگ‌کنگ در سه ماهه اکتبر تا دسامبر ۰.۴ درصد نسبت به سه ماهه قبل افت کرد در حالی که در ۳ ماهه قبلی (جولای-سپتامبر) ۰.۳ درصد افت کرده بود. از نظر سالانه، اقتصاد این منطقه در ۳ ماهه چهارم ۲.۹ درصد از سال قبل کوچک‌تر شد، در حالی که در سه ماهه سوم ۲.۸ درصد از سال قبل کوچک‌تر شده بود.

برای کل ۲۰۱۹، اقتصاد هنگ‌کنگ ۱.۲ درصد آب رفت. این اولین افت اقتصادی سالانه هنگ‌کنگ از بحران بزرگ اقتصادی جهان در ۲۰۰۹ تا کنون است.

اعتراضات ضد دولتی که ماه‌ها به طول انجامیده است، این مرکز مالی و تجاری را با بدترین بحران خود پس از تغییر حاکمیت آن از انگلیس به چین در ۱۹۹۷ تا کنون روبرو کرده است.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع