سهم دلار در تجارت چین و روسیه به پایین‌ترین سطح تاریخ رسید

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اقتصادی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

فقط ۴۶ درصد

سهم دلار در تجارت چین و روسیه به پایین‌ترین سطح تاریخ رسید

سهم دلار در تجارت چین و روسیه به پایین‌ترین سطح تاریخ رسید

داده‌های بانک مرکزی روسیه و اداره گمرک فدرال نشان داد که سهم دلار در تبادلات بین چین و روسیه به پایین‌ترین سطح تاریخ خود، یعنی ۴۶ درصد، رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از اسپوتنیک، داده‌های بانک مرکزی روسیه و اداره گمرک فدرال نشان داد که سهم دلار در تبادلات بین چین و روسیه به پایین‌ترین سطح تاریخ خود، یعنی ۴۶ درصد، رسیده است.

ارزش دلار اخیراً در برابر ارزهای دیگر جهان پایین آمده و تنها در ماه جولای ۵ درصد سقوط کرده است. این بزرگترین افت در ۱۰ سال اخیر است.

این سقوط باعث شده است تا اقتصاددانان در سراسر جهان را به ارزیابی مجدد نقش دلار به عنوان ارز ذخیره جهانی واداشته است و چندین کشور در مبادلات دو جانبه خود ارزهای ملی را جایگزین کرده‌اند.

دیمیتری زیمس، دانشمند روسی-آمریکایی علوم سیاسی، می‌گوید: داده‌های تجارت چین و روسیه باعث شده تا متخصصان به این نتیجه برسند که این دو شریک تجاری حالا در حال اتحاد بانکی یا مالی هستند.

در ۳ ماهه اول ۲۰۲۰ کمتر از ۵۰ درصد تبادلات بین چین و آمریکا به دلار بوده است، در حالی که ۳۰ درصد دیگر آن با یورو انجام شده و ۲۴ درصد باقیمانده با ارزهای ملی دو کشور صورت گرفته است.

در نیمه اول امسال تجارت غیر دلاری بین دو کشور به ۴۹.۱۵ میلیارد دلار رسید. این در حالی است که در سال ۲۰۱۹ بیش از ۹۰ درصد تراکنش‌های بین دو کشور به دلار انجام می‌شد.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع