فراخوان یازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره کردستان اعلام شد

فرهنگی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه فرهنگی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

از سوی حوزه هنری کردستان؛

فراخوان یازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره کردستان اعلام شد

فراخوان یازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره کردستان اعلام شد

سنندج – حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، فراخوان شرکت در یازدهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره که به دو زبان کردی و فارسی برگزار می شود را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، فراخوان یازدهمین جشنواره استانی شعر و داستان جوان سوره یادواره شاعر برجسته استاد محمد انصاف جویی متخلص به ئه هوه ن را که فروردین ماه سال ۹۹ در رده سنی زیر ۳۰ سال در سنندج برگزار می شود، اعلام شد.

یازدهمین جشنواره استانی شعر وداستان جوان با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان و در راستای تحقق اهداف والای انقلاب و همچنین تلاش برای توجه بیشتر به ادبیات بومی و محلی با محوریت شناسایی و جذب استعدادهای جوان همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی فروردین ماه ۹۹ در سنندج برگزار می شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان در این خصوص، گفت: شناسایی و جذب استعدادهای ادبی جوان، تبادل اندیشه و تجربه های شاعران و نویسندگان جوان انقلاب اسلامی، جریان سازی در شعر و ادبیات منطبق بر ارزش های اسلامی، برجسته سازی چهره های ممتاز عرصه شعر و داستان جوان انقلاب، تلاش در راستای ترویج آموزه های اخلاقی و اسلامی و تلاش برای رشد و اعتلای فرهنگ و ادب بومی و محلی از مهمترین اهدافی است که در این جشنواره مد نظر است.

امین مرادی افزود: جشنواره یازدهم در دو بخش داستان (کردی و فارسی) و شعر (کردی و فارسی) و همچنین مقالات پژوهشی با محوریت بررسی آثار استاد محمدانصاف جویی برگزار می شود.

وی ادامه داد: در بخش شعر و داستان با زبان کُردی تمامی شاعران و داستان نویسان کُرد زبان از سراسر ایران می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، اما در بخش داستان و شعر فارسی تنها نویسندگان و شاعران استان کردستان می توانند شرکت کنند.

رئیس حوزه هنری استان کردستان در خصوص موضوع جشنواره نیز، گفت: جشنواره در دو بخش آزاد و ویژه و یک بخش مقالات پژوهشی برگزار می شود که در بخش آزاد شرکت کنندگان مجاز به انتخاب موضوع بر اساس علاقه خود هستند ولی آثار با محوریت خانواده، دفاع مقدس، ایثار و شهادت، شعار سال (رونق تولید ملی) در اولویت پذیرش قرار دارند.

وی با اشاره به بخش ویژه این دوره از جشنواره یازدهم شعر و داستان جوان سوره، بیان کرد: بخش ویژه با موضوع جبهه مقاومت و رشادت های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار می شود و آثار برتر نیز به صورت جداگانه ارزیابی شده و مورد تقدیر قرار می گیرند.

مرادی در خصوص بخش مقالات پژوهشی این دوره از جشنواره، گفت: در این بخش علاقمندان از سراسر کشور می توانند آثار تالیفی خود را به صورت مقاله با محوریت بررسی جایگاه و اندیشه ادبی محمد انصاف جویی متخلص به ئه هوه ن به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند که با رای هیات داوران آثار برتر در این بخش معرفی و تقدیر می شوند.

وی در خصوص مقررات این دوره از جشنواره و با اشاره به اینکه هر فرد می تواند همزمان در همه بخش های جشنواره شرکت کند، افزود: حداکثر سن شرکت کنندگان تا زمان برگزاری جشنواره ۳۰ سال می باشد و هر هنرمند در هر بخش تنها می تواند سه اثر را به دبیرخانه ارسال کند.

مرادی با اشاره به اینکه حضور پذیرفته شدگان بخش نهایی در مراسم اختتامیه و کارگاه ها ضروری است، افزود: هر اثر باید مجزا در قالب فایل word و با اندازه قلم ۱۴ و نوع قلم B Mitra بر روی لوح فشرده به همراه نسخه چاپی ارسال شود و عدم حضور صاحبان آثار در مراسم اختتامیه حتی اگر برگزیده نیز تشخیص داده شوند به منزله انصراف از جشنواره تلقی می گردد.

مرادی با اعلام ۱۵ اسفند ماه ۹۸ به عنوان آخرین مهلت ارسال آثار تعیین شده است، گفت: اعلام آثار راه یافته به بخش مسابقه جشنواره ۱۵ فروردین ماه ۹۹ بوده و کارگاه ها و مراسم اختتامیه در دهه سوم فروردین همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی در سنندج برگزار می شود.

مرادی با اعلام آدرس اینترنتی www.Artsanandaj.ir و شماره تماس ۳۳۲۴۳۶۲۴ با پیش شماره ۰۸۷ جهت کسب اطلاعات بیشتر، گفت: دبیرخانه جشنواره به نشانی سنندج – خیابان شهید تعریف – پایین تر از بیمارستان شهید قاضی – حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان – کدپستی ۶۶۱۷۶۱۵۶۵۱ آماده دریافت آثار شاعران، داستان نویسان و پژوهشگران در بخش های اعلام شده می باشد.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران