کاهش تولید یک میلیون بشکه‌ای شرکت‌های بزرگ نفتی

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اقتصادی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

کاهش تولید یک میلیون بشکه‌ای شرکت‌های بزرگ نفتی

کاهش تولید یک میلیون بشکه‌ای شرکت‌های بزرگ نفتی

انتشار کاهش ارزش دارایی شرکت‌های بزرگ نفتی نشان داد کاهش تولید این غول‌های نفتی به یک میلیون بشکه در روز رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، پنج شرکت بزرگ نفتی جهان در سه ماه دوم سال جاری میلادی ارزش دارایی‌های خود را تقریباً ۵۰ میلیارد دلار کاهش دادند، زیرا در پی همه‌گیری ویروس کرونا، قیمت و تقاضای سوخت افت شدیدی یافت و سبب کاهش تولید شد.

کاهش چشمگیر ارزیابی دارایی‌ها و کاهش مقدار بازده، عمق مشکل سه ماه دوم امسال را نشان می‌دهد. تقاضای سوخت در مقطعی از زمان بیش از ۳۰ درصد در سراسر جهان کاهش یافته بود و هنوز هم زیر سطح پیش از همه‌گیری ویروس کرونا باقی مانده است.

چند نفر از مدیران این شرکت‌ها اعلام کردند به دلیل همه‌گیری جهانی ویروس کرونا که سبب مرگ بیش از ۷۰۰ هزار نفر شده است، کاهش ارزش دارایی بسیاری را ثبت کرده‌اند و انتظار دارند سطح تقاضا برای چند فصل دیگر نامتوازن باقی بماند، زیرا مردم کمتر مسافرت می‌روند و از سوخت کمتری استفاده می‌کنند.

از میان این پنج شرکت، تنها شرکت اکسون موبیل با کاهش ارزش دارایی قابل توجهی مواجه نشده است؛ اما براساس اعلام اکسون موبیل ارزیابی دوباره برنامه‌های این شرکت می‌تواند سبب افت ارزش بخش قابل توجهی از دارایی‌هایش شود و حذف ۲۰ درصد یا ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون بشکه از ذخایر نفت و گاز این شرکت را مشخص کند.

در مقابل شرکت بی پی ۱۷ میلیارد دلار ضرر کرد. بی پی اعلام کرده که قصد دارد در سال‌های آتی هزینه‌های خود را بر انرژی‌های تجدیدپذیر متمرکز کند و سرمایه‌گذاری در صنعت نفت و گاز طبیعی را کاهش دهد.

از این پنج شرکت، اکسون بزرگ‌ترین تولیدکننده با حجم تولید ۳ میلیون و ۶۴ هزار بشکه نفت و گاز معادل نفت در روز است، اما تولیدش بین سه ماه اول و دوم سال جاری میلادی ۴۰۸ هزار بشکه نفت و گاز معادل نفت در روز کاهش یافته است. این پنج شرکت بزرگ که شامل شورون، شرکت انگلیسی – هلندی شل و توتال نیز می‌شود، هزینه‌های سرمایه را هم بین سه‌ماه اول و دوم امسال ۲۵ میلیارد دلار کاهش دادند.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع