کرونا ۲ برابر یک جنگ جهانی به اقتصاد جهان ضربه می‌زند

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اقتصادی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

موسسه مک‌کینزی:

کرونا ۲ برابر یک جنگ جهانی به اقتصاد جهان ضربه می‌زند

کرونا ۲ برابر یک جنگ جهانی به اقتصاد جهان ضربه می‌زند

مؤسسه مک‌کینزی اعلام کرد: اختلال به وجود آمده در چرخه تولید جهان به علت پاندمی کرونا ۲ برابر یک جنگ جهانی نظامی فرضی به اقتصاد جهان خسارت می‌زند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، مؤسسه جهانی مک‌کینزی اعلام کرد: اختلال به وجود آمده در چرخه تولید جهان به علت پاندمی کرونا ۲ برابر یک جنگ جهانی نظامی فرضی به اقتصاد جهان خسارت می‌زند.

در گزارشی با عنوان «ریسک، مقاومت و توازن مجدد در چرخه‌های ارزش جهانی»، این شرکت تحلیلی و مشاور آمریکایی ریسک‌های مختلف تعطیلی ۱۰۰ روزه تولید را ارزیابی کرد. شوک اقتصادی در نظر گرفته شده در این گزارش تحت تأثیر طیف گسترده‌ای از رویدادهای احتمالی بررسی شد؛ از حملات سایبری و اختلافات تجاری گرفته تا درگیری نظامی و پاندمی هر عامل چند بار با شدت، زمان و ماهیت تأثیرگذاری مختلف در نظر گرفته شد.

در نهایت مشخص شد که خسارت ناشی از یک جنگ جهانی نظامی فرضی حدود ۱۵ تریلیون دلار خواهد بود، در حالی که پاندمی کرونا دو برابر چنین جنگی خسارت خواهد داشت و حفره‌ای ۳۰ تریلیون دلاری در اقتصاد جهانی به جا خواهد گذاشت.

طبق تحلیل مک‌کینزی اختلال به وجود آمده در زنجیره‌های تولید می‌تواند ۴۰ درصد از سود شرکت‌ها را از بین ببرد.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع