دو عنوان کتاب «قصه‌های مرغک» کانون رونمایی شد

فرهنگی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه فرهنگی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

دو عنوان کتاب «قصه‌های مرغک» کانون رونمایی شد

دو عنوان کتاب «قصه‌های مرغک» کانون رونمایی شد

دو کتاب «یک جای خوب، یک خواب خوب!» و «خانه‌ها» از مجموعه کتاب‌های «قصه‌های مرغک» انتشارات کانون پرورش فکری رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم رونمایی کتاب‌های «یک جای خوب، یک خواب خوب!» و «خانه‌ها» از مجموعه «قصه‌های مرغک» با حضور روح‌الله کاظمی‌زاده، مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون، نویسندگان و تصویرگران این کتاب‌ها؛ سمانه قاسمی و طراوت جلالی‌فراهانی، زهره پریرخ گردآورنده کتاب‌های «قصه‌های مرغک» و محمود برآبادی نویسنده، روز دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸ در فروشگاه محصولات فرهنگی هنری «آفرینش» کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در شهرک قدس تهران برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، کاظمی‌زاده، مدیرکل نظارت بر انتشارات کانون پرورش فکری ضمن تسلیت وقایع کشور اخیر و درگذشت حسن سالاری یکی از نویسندگان حوزه کودک در حادثه سوادکوه گفت: تا آخر امسال انتشارات کانون سه مراسم رونمایی کتاب دیگر برای معرفی عنوان‌های در حال چاپ برگزار خواهد کرد که هر کدام حال و هوای خودشان را دارد. جلسه آینده رونمایی کتاب‌ها به رونمایی کتاب‌های ترجمه اختصاص دارد و در جلسه دیگری، کتاب‌آواها را رونمایی خواهیم کرد.

او با اشاره به رونمایی دو عنوان کتاب و قدردانی از زهره پریرخ گردآورنده کتاب‌های «قصه‌های مرغک» گفت: پیوند بازی، کتاب و سرگرمی در کتاب‌های «قصه‌های مرغک» بسیار خوب و ارزشمند است، چون خوانش این کتاب‌ها به همراهی خانواده نیاز دارد. در همه کتاب‌های «“قصه‌های مرغک»» این موارد مشهود است.

او تاکید کرد: البته قدری تولید کتاب‌های «“قصه‌های مرغک»» از نظر چاپ و صحافی مشکل است، ولی ما لازم می‌دانیم که این موارد را منتشر کنیم و از خلاقیت، استقبال می‌کنیم. حتماً چاپ مجموعه کتاب‌های «قصه‌های مرغک» را ادامه خواهیم داد، چون بین مخاطبان شناخته شده است.

کاظمی‌زاده با اشاره به کتاب‌های در دست چاپ انتشارات کانون توضیح داد: ما اولین مجموعه نمایشنامه‌ها و کتاب‌های علمی شنیداری را در دست تولید داریم تا در اختیار عزیزان نابینا بگذاریم. البته چند وقت پیش از کتاب‌های با خط بریل هم رونمایی کردیم که مورد استقبال آنان قرار گرفت. ما امروز در انتشارات کانون ۱۲۰ عنوان کتاب در حال تولید داریم که قابل توجه است.

سمانه قاسمی، نویسنده و تصویرگر کتاب «یک جای خوب، یک خواب خوب!» درباره «قصه‌های مرغک» گفت: اگر اشتباه نکنم انتشار کتاب‌های «قصه‌های مرغک» از سال ۸۸ شروع شد. ما با یک گروه کوچک کارمان را شروع کردیم و کم کم جلو رفتیم.

او ادامه داد: هدف ما تولید کتاب‌های ایده‌مند بود. البته تا آن زمان ما کتاب‌هایی داشتیم که از نظر برش، طراحی و کتاب‌سازی متفاوت بودند. ولی اکثر آن‌ها ترجمه بودند. هدف ما این بود که کتاب‌های خودمان را بدین شکل داشته باشیم. این اتفاق نمی‌افتاد مگر با وجود گروهی که به دنبال خلاقیت بیشتر هستند.

قاسمی با اشاره به اینکه شخصاً به حضورم در این گروه افتخار می‌کنم گفت: با توجه به اتفاق‌هایی که افتاد و فعالیت این گروه به حالت تعطیل درآمد. اما ما ناامید نشدیم و بعد از این وقفه، تقریباً دو سال پیش دوباره کارمان را با گروه کوچکی شروع کردیم.

او درباره کتاب «یک جای خوب، یک خواب خوب!» توضیح داد: ما سعی کردیم کتابی تولید کنیم که کودک را به سمت کشف سوق دهد. شخصیت اصلی این کتاب موشی است که در جست‌وجوی جای مناسبی برای خواب است و هیچ‌جایی را بهتر از کتاب برای خواب پیدا نمی‌کند. تکنیک استفاده شده برای تصویرسازی‌های کتاب هم آبرنگ و راپید است.

«یک جای خوب، یک خواب خوب!» چهل‌ویکمین کتاب از مجموعه کتاب‌های «قصه‌های مرغک» است.

«یک جای خوب، یک خواب خوب!» که مناسب کودکان بالای ۴ سال است در عین حال به سومین چاپ خود رسید و شمارگان آن به ۷ هزار و ۵۰۰ نسخه رسید. این کتاب به قیمت ۱۱ هزار تومان در انتشارات کانون پرورش فکری به چاپ رسیده است.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران