رامین کهن میهمان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی ازمیر شد

فرهنگی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه ورزشی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

رامین کهن میهمان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی ازمیر شد

دو نمایش «یک روز و دوفصل» و «هدیه کوچولو» به کارگردانی رامین کهن اسفند ماه امسال میهمان جشنواره تئاتر عروسکی ازمیر ترکیه شد.

رامین کهن میهمان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی تئاتر عروسکی ازمیر شد – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی تسنیم، این دو نمایش تولید کمپانی تئاتر سایه است که این روزها در سالن گلستان مرکز تولید تئاتر و تئاتر عروسکی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روی صحنه است.

رامین کهن: با فشار نمی‌شود به مردم گفت تئاتر را در سبد فرهنگی خود قرار بده

این دو نمایش در ترکیه با روایت به زبان ترکی اجرا خواهد شد. همچنین رامین کهن نویسنده و کارگردان این دو نمایش در طول جشنواره کارگاه آموزش تکنیک «تئاتر کاغذی» برگزار خواهد کرد.

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی عروسکی ازمیر در ماه مارس میلادی به مدت 18 شب میزبان نمایش‌های عروسکی و هنرمندان تئاتر عروسکی از سرتاسر جهان خواهد بود.

این دو نمایش در دو دوره پی‌درپی 23 و 24‌ام جشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان تئاتر نمایش برگزیده داوران در بخش‌های نویسندگی، موسیقی و کارگردانی شده بود.

همچنین پیشتر این دو نمایش در اردیبهشت ماه 98 در تماشاخانه هامون شهر رشت به مدت سه شب اجرا شد و پس از آن با طراحی و شکلی جدید برای اجرای عموم در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازتولید شد و میزبان کودکان 3 تا 7 سال تهرانی است.

مضمون نمایش "یک روز و دو فصل" تغییر فصل‌های سال، برگرفته از قصهٔ قدیمی ننه سرما و عمو نوروز است و مضمون نمایش "هدیهٔ کوچولو" سفر موجودی به نام کوچولو برای یافتن بهترین هدیه تولد برای مادرش است.

نویسندگان "نمایش یک روز و دو فصل" نوشین سیفی و نویسندهٔ "هدیهٔ کوچولو" رامین کهن است. بازی دهندگان عروسک در این اجرا علی باروتی، معصومه آرواز، الهام ایروانی و امیر عباسیان می‌باشند. موسیقی این نمایش توسط امین پروین ساخته و اجرا شده است. عروسک نمایش هدیهٔ کوچولو توسط منیر مولوی زاده طراحی و ساخته‌شده. طراحی و ساخت عروسک‌های نمایش یک روز و دو فصل را پرستو آریا کیا و رامین کهن انجام داده‌اند. طراحان صحنه، لباس بازی دهندگان و فضاسازی لابی را هانیه زحمتکش و الهه میرزایی از گروه خنده‌های باران بر عهده دارند. طراحی نور توسط رامین کحال زاده انجام شده است. لباس عروسک‌های نمایش یک روز و دو فصل را نسرین خرمی طراحی و دوخته است. طراحی پوستر و بروشور این اجرا نیز بر عهدهٔ پرناز کریمی است. عکاسی، ساخت تیزر و کلیپ‌های تبلیغاتی را نیز محمد سالار گلی و محمد شه روش انجام می‌دهند و روابط عمومی این اجرا بر عهدهٔ ریحانه مطهری است.

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران