رشد ۲۰ درصدی شاخص شانگهای و جهش ۲۸ درصدی اس‌اندپی

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اقتصادی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

کارنامه بازارهای مالی در ۲۰۱۹ میلادی؛

رشد ۲۰ درصدی شاخص شانگهای و جهش ۲۸ درصدی اس‌اندپی

رشد ۲۰ درصدی شاخص شانگهای و جهش ۲۸ درصدی اس‌اندپی

سال ۲۰۱۹ میلادی، در حالی به پایان رسید که بازارهای سهام توانستند با غلبه بر نگرانی از کندشدن اقتصاد و جنگ تجاری آمریکا و چین، به رشد فوق‌العاده‌ای دست یافته و رکوردهای جدیدی ثبت کنند.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، سال ۲۰۱۹ میلادی در حالی به پایان رسید که بازارهای سهام توانستند با غلبه بر نگرانی از کند شدن اقتصاد و جنگ تجاری آمریکا و چین، به رشد فوق‌العاده‌ای دست یافته و رکوردهای جدیدی ثبت کنند.

در آخرین روز معاملاتی سال ۲۰۱۹ میلادی، اس اندپی ۵۰۰ توانست ۰.۳ درصد رشد کرد و به ۳۲۳۰.۷۸ واحد برسد. کامپوزیت نزدک ۰.۳ درصد بالا آمد و در ۸۹۷۲.۶۰ به کار خود پایان داد.

کامپوزیت داوجونز هم ۰.۳ درصد رشد کرد و در ۲۸۵۳۸.۴۴ واحد بسته شد.

به این ترتیب رشد سالانه اس‌اندپی به ۲۸.۹ درصد رسید که این بهترین عملکرد آن از ۲۰۱۳ میلادی تا کنون است.

در این میان، کامپوزیت نزدک با ۳۵.۲ درصد افزایش به بهترین عملکرد خود در ۶ سال اخیر دست یافت و داوجونز با رشدی ۲۲.۳ درصدی بهترین سال خود از ۲۰۱۷ تا کنون را رقم زد.

همچنین علی‌رغم تنش‌های تجاری شدید بین آمریکا و چین، بازارهای سهام با ۳ بار کاهش نرخ بهره فدرال‌رزرو تقویت شدند. البته تنش‌های تجاری با اعلام توافق فاز یک تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان، در ۳ ماهه چهارم سال کاهش یافت.

بازار سهام چین هم در سال ۲۰۱۹ میلادی، عملکرد خیره‌کننده‌ای را به ثبت رساندند. کامپوزیت شانگهای ۲۲ درصد رشد کرد و کامپوزیت شنزن ۳۵.۹ درصد جهش کرد. این رشد به دنبال سال ۲۰۱۸ اتفاق می‌افتد که بازار سهام چین با بدترین عملکرد سالانه ۱۰ سال اخیر خود روبرو شد.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع