رکود اقتصادی عمیق‌تری در انتظار آمریکا است

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه اقتصادی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

برنده نوبل اقتصاد هشدار داد

رکود اقتصادی عمیق‌تری در انتظار آمریکا است

رکود اقتصادی عمیق‌تری در انتظار آمریکا است

پاول کروگمن، مقاله‌نویس نیویورک‌تایمز و برنده نوبل اقتصاد هشدار داد اقتصاد آمریکا با وجود تشدید بحران کرونا به سوی رکودی به مراتب عمیق‌تر ازبحران اقتصادی ۲۰۰۸ پیش می‌رود.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از شین‌هوا، پاول کروگمن، مقاله‌نویس نیویورک‌تایمز و برنده نوبل اقتصاد هشدار داد اقتصاد آمریکا با وجود تشدید بحران کرونا به سوی رکودی به مراتب عمیق‌تر ازبحران اقتصادی ۲۰۰۸ پیش می‌رود.

کروگمن در مقاله رکود بزرگ نوشت: تعلیق مزایای بیکاری فدرال خسارتی وحشتناک به همان اندازه تأثیرات اقتصادی ویروس کرونا به وجود خواهد آورد.

کروگمن در سال ۲۰۰۸ برای فعالیت‌های خود بر روی تئوری تجارت بین‌الملل تنها برنده نوبل اقتصاد شد.

کروگمن در مقاله خود نوشت: آن‌چه که هنوز رخ نداده است موج دوم بیکاری به علت افت شدید تقاضای مصرف‌کنندگان است. میلیون‌ها کارگر تا به حال درآمد ثابت خود را از دست داده‌اند و بدون کمک فدرال آنها باید خرج‌های خود را کاهش دهند که این به معنای کاهش تقاضا و بیکاری میلیون‌ها نفر دیگر است.

ماه گذشته با به پایان رسیدن زمان بسته کمک اضافی بیکاری دموکرات‌ها بسته جدیدی را پیشنهاد دادند اما جمهوری‌خواهان هنوز نتوانسته‌اند بر سر آن به توافق برسند.

کروگمن می‌گوید: داده‌های اولیه نشان می‌دهد که پایان دادن به بسته کمک اضافی هفته‌ای ۶۰۰ دلاری برای بیکاران به معنای افت ۴ درصدی هزینه‌کردهای مصرف‌کنندگان خواهد بود که محرک مهمی در اقتصاد است. بنابراین به نظر می‌رسد ما به سوی رکود اقتصادی بزرگ‌تری علاوه بر رکود به وجود آمده با بحران کرونا هستیم.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع