سردار نقدی: فتنه‌ آینده در حوزه فضای مجازی است

سیاسی
برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه ورزشی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

سردار نقدی: فتنه‌ آینده در حوزه فضای مجازی است

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به ضرورت دستیابی به شبکه ملی اطلاعات گفت: دشمن در فتنه‌های گذشته شکست‌خورده است و امروز به‌دنبال فتنه‌انگیزی در فضای مجازی است.

سردار نقدی: فتنه‌ آینده در حوزه فضای مجازی است – اخبار سیاسی –

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، سردار محمدرضا نقدی، معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران، در همایش "دانشگاه فتنه‌های دیروز، امروز، فردا" با اشاره به حماسه9 دی سال 1388، اظهار داشت: همه روزها روز خداست، اما یوم‌الله روزی است که تجلی قدرت خدا و اعجاز او باحضور مردم در صحنه پدیدار می‌شود.

وی با اشاره به توطئه‌های دشمن پس از ظهور انقلاب اسلامی به نقش مردم در خنثی‌سازی این توطئه‌ها اشاره کرد و افزود: دشمن پس از پیروزی انقلاب اسلامی همواره درصدد توطئه‌گری علیه انقلاب اسلامی بوده است، اما حضور مردم، توطئه‌های دشمن را در عرصه‌های مختلف سیاسی فرهنگی و نظامی بی‌اثر گذاشت. حضور مردم توطئه‌های دشمن را در تیر 78، دی ماه 88 و اذر 98 خنثی کرد و درست زمانی که دشمن به خوشه‌چینی توطئه‌های خود دل خوش کرده بود، آن را خنثی کرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران با یادآوری شرایط کشور در سال 88 و بصیرت مردم در این زمینه، یادآور شد: در سال 88 مسائلی مطرح شد که حتی مسئولان انقلابی خوب هم، بعضاً جزو ساکتین بودند و راه دیگری را نشان می‌دادند، اما مردم راه را گم نکردند، بر تردید ایجاد شده پیروز شدند و با دشمن همراهی نکردند.حتی رأی‌دهندگان به کاندیدای پیروز نشده در انتخابات پس از اولین خطبه رهبر انقلاب کنار کشیدند و توطئه‌گران و برنامه‌ریزان قائله را تنها گذاشتند.

سردار نقدی در همین زمینه گفت: عظمت حضور مردم در 9 دی 88 به قدری بود که مسئولان نیز غافلگیر شدند و ما که جزو برگزار‌کنندگان مراسم بودیم به دلیل انبوه جمعیت نتوانستیم به جایگاه مراسم برسیم.

وی با اشاره به تلاش دشمن برای ایجاد فتنه اقتصادی طی دهه گذشته، تصریح کرد: طی 10 سال گذشته تلاش‌های زیادی صورت گرفت تا فتنه اقتصادی در کشور ایجاد شود. بعضاً نداهایی چون در "شعب ابی طالب" هستیم و تنها برون رفت از وضعیت اقتصادی "کنار آمدن با آمریکاست" شنیده شد. برخی از مسئولان نیز در این زمینه معتقد بودند که مذاکره با امریکا تنها راه نجات اقتصاد کشور است و لذا قراردادی منعقد و وعده‌هایی به مردم داده شد. برخی تصور می‌کردند با عکس انداختن با اروپاییها دیگر همه مشکلات حل می‌شود، اما دیدیم که اینگونه نشد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران افزود: درست زمانی که امریکایی‌ها فکر می‌کردند وقت چیدن میوه این توطئه نیز هست و به‌دنبال خوشه‌چینی فتنه اقتصادی بودند باز حضور مردم در 6 آذر 98 آنها را ناامید کرد و بذر فتنه را برچید.

سردار نقدی با بیان "فتنه اقتصادی دشمن امروز کارکرد خود را از دست داده است زیرا آنها هر اقدامی که می‌خواستند در ضربه به اقتصاد ایران انجام دهند، انجام دادند و دیگر حرفی برای گفتن ندارند"، یادآور شد: ما در شرایطی مقابل فتنه‌های دشمن پیروز شدیم که گه‌گاه دستمان خالی بود؛ اما در فتنه اقتصادی با وجود مؤلفه‌های یک اقتصاد موفق در کشور، دست ما پر است.

ماموستا براتی در گفت‌‌و‌گو با تسنیم: حضور حماسی مردم در 9 دی بزرگترین مانع دشمنان در فتنه‌های اخیر استرئیس عقیدتی سیاسی ناجا: 9 دی غلبه ملت ایران بر جنگ سیاسی دشمن بود

وی با یادآوری تجربه کشور در مقابله با فتنه‌های ابتدای انقلاب، گفت: زمانی که ما با توطئه‌هایی مثل ترور شخصیت‌ها مواجه بودیم و هنوز بسترهای اطلاعاتی آماده نشده بود، توانستیم به همت جوانان انقلابی مقابل فتنه‌های اطلاعاتی که سازمان‌های غول‌پیکر اطلاعات کشورهای مختلف جهان در آن حضور داشتند به برتری دست یابیم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران درباره فتنه نظامی دشمن در دوران جنگ یادآور شد: در دوران دفاع مقدس در جنگ رویارو با فتنه‌های دشمن در مقوله نظامی دست ما خالی بود؛ اما با وجود دست خالی در این حوزه نیز پیروز شدیم.

سردار نقدی با تأکید بر اینکه "دست ما در عرصه فتنه اقتصادی پُر است"، گفت: ما در ایران با یک اقتصاد پیشرو و مقتدر که دارای نیروی انسانی جوان، مواد اولیه و انرژی، زمین و نقدینگی است، مواجه هستیم. نقدینگی در کشور ما به‌قدری است که اگر در محور اقتصاد و تولید قرار گیرد می‌تواند کوه را جابه‌جا کند. سرمایه در کشور ما وجود دارد، اما اگر نتوانیم همین سرمایه موجود مردم را نیز در عرصه تولید به کار گیریم، نمی‌توانیم سرمایه‌های دیگران را از خارج به داخل بیاوریم. بنده معتقدم در کشوری که پروژه‌های عظیم پتروشیمی مثل عسلویه ساخته می‌شود مدیریت نیز وجود دارد، اما چیزی که نسبت به گذشته کم داریم دیدگاه و مدیریت باورمند است.

وی در همین زمینه خاطرنشان کرد: ما امروز به خودباوری و اعتماد به نفس در مدیریت کشور نیاز داریم و این دیدگاه می‌تواند همه چیز را متحول کند. اگر روزی به مجلس و دولتی با این خصایص رسیدیم، بدانید که می‌توانیم در حوزه اقتصادی نیز موفق عمل کنیم و در فتنه اقتصادی کاملاً پیروز شویم.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران با پرداختن به وضعیت دشمنان انقلاب در حوزه اقتصادی، گفت: دشمن فراخسته امروز هرچه در چنته داشته علیه انقلاب خرج کرده است. امریکا که خود روزی به‌دنبال خرید نفت از سایر کشورها بود به دلیل مشکلات اقتصادی از سال 2014 به فروش نفت و خام‌فروشی روی آورد و این کشور امروز 23هزار میلیارد دلار بدهی دارد. وقتی ما می‌توانیم پهپاد پیشرفته این کشور را شکار کنیم و جلوی کشتی آنها را بگیریم، قطعاً در عرصه‌های دیگر نیز با خودباوری می‌توانیم پیروز شویم.

سردار نقدی در بخش پایانی سخنان خود به فتنه‌ای که در آینده ممکن است برای کشور هزینه داشته باشد پرداخت و گفت: فتنه‌ای که می‌تواند در آینده کشور را تهدید کند فتنه در فضای مجازی نظیر اقدامات روانی، تبلیغات و اغواگری است. دشمن به‌دنبال فتنه‌انگیزی در حوزه فضای مجازی با عملیات روانی است و تا زمانی که به شبکه ملی اطلاعات نرسیم، نمی‌توانیم خود را در این مقوله مصون نگه داریم.

وی ادامه داد: برخی می‌گویند راه مقابله با این فتنه تولید محتواست، اما بنده معتقدم تا زمانی که مدیریت این عرصه دست دشمن است، نمی‌توانیم در آن به نتیجه برسیم؛ زیرا مدیریت این عرصه تعیین می‌کند چه اخباری در صدر بماند و به قول معروف ترند شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران با بیان اینکه "در فضای مجازی استقلال نداریم و استقلالمان در این عرصه مخدوش است"، گفت: به دلیل نداشتن شبکه ملی اطلاعات دشمن برای ما تصمیم می‌گیرد که چه پیامی دیده و به مخاطب منتقل شود. این خلاف استقلال است و ما باید بتوانیم این فضا را در دست بگیریم و مدیریت کنیم.

سردار نقدی با مخاطب قراردادن اساتید و دانشگاهیان حاضر در این جلسه اضافه کرد: در زمینه سخت افزاری راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات، دست ما چندان هم خالی نیست و به مدد دانشجویان و اساتید انقلابی و دغدغه‌مند در حوزه نرم‌افزار نیز می‌توانیم کمبودهای خود را به‌راحتی برطرف کنیم؛ لذا امیدواریم به همت شما اساتید و دانشگاهیان با راه‌اندازی این شبکه و ایجاد پیام‌رسان‌ها و سیستم‌عامل‌های بومی مدیریت این عرصه را نیز در دست بگیریم و در این بخش نیز پیروز شویم.

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *