لایحه «اصلاح قانون استخدام ذی‌حسابان» فوریتی شد

سیاسی
برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه سیاسی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

در صحن علنی مجلس؛

لایحه «اصلاح قانون استخدام ذی‌حسابان» فوریتی شد

لایحه «اصلاح قانون استخدام ذی‌حسابان» فوریتی شد

نمایندگان مجلس شورای اسلامی یک فوریت لایحه ای را به تصویب رساندند که در صورت تصویب نهایی آن مشکل استخدام ذی‌حسابان، امین اموال، کارپردازان و عاملان ذی‌حساب از میان کارکنان پیمانی حل می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی بررسی دو فوریت لایحه اصلاح مواد ۳۱، ۳۲، ۳۳ و ۳۶ قانون محاسبات عمومی در راستای به‌کارگیری مستخدمین پیمانی دستگاه‌های اجرایی در دستور کار قرار گرفت.

اسماعیل جلیلی نماینده پارلمانی وزارت اقتصاد در خصوص این لایحه گفت: طبق قانون کارکنان رسمی دولت امکان به‌کارگیری در پست‌های مربوط به ناظر اموال، معاون ذی حساب، امین اموال و کارپرداز را دارند اما در سال ۹۸ با موج بازنشستگی کارکنان رسمی دولت مواجه هستیم که این امر موجب معطل ماندن نظارت مالی دولت خواهد شد.

وی اظهار داشت: به همین جهت دولت در لایحه‌ای خواستار اصلاح قوانین به‌کارگیری کارکنان رسمی دولت در پست‌های فوق‌الذکر است.

مهرداد لاهوتی در مخالفت با دو فوریت این لایحه خواستار حل مشکلات کارکنان پیمانی سازمان حسابرسی شد و گفت: دولت به جای اینکه امنیت شغلی برای این افراد ایجاد کند به دنبال پاک کردن صورت مساله است.

عباس گودرزی، عضو کمیسیون اجتماعی نیز در مخالفت با دو فوریت این لایحه، گفت: قانون مدیریت خدمات کشوری که این موضوع را نیز مورد بررسی قرار داده بود در کمیسیون مشترک اصلاح شده است اما دولت تقاضای استرداد لایحه اصلاح قانون خدمات کشوری را کرده است اگر دولت خواستار حل این مشکل است تقاضای استرداد این لایحه را پس بگیرد.

علی بختیار نماینده گلپایگان در موافقت با این لایحه، اعلام کرد: دولت با چالش‌های زیادی برای پر کردن برخی پست‌ها رو به رو است از این رو باید مشکل دولت را حل کنیم.

حبیب‌الله دهمرده نماینده مردم سیستان نیز در موافقت با این لایحه، گفت: در صورت عدم تصویب این لایحه مشکلات زیادی برای دستگاه‌های اجرایی ایجاد می‌شود.

در پایان نمایندگان با دو فوریت این لایحه مخالفت کرده اما یک فوریت لایحه اصلاح قانون حسابرسی را به تصویب رساندند. در صورت تصویب این لایحه ذی حساب، معاون ذی حساب، امین اموال، کارپرداز و عامل ذی حساب می‌تواند از بین کارکنان پیمانی دستگاه‌ها به‌کارگیری شود.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران