وزیر دفاع: هر تهدید و تجاوز را بی درنگ پاسخ خواهیم داد

سیاسی
برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه ورزشی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

وزیر دفاع: هر تهدید و تجاوز را بی درنگ پاسخ خواهیم داد

وزیر دفاع گفت: هر تهدید و تجاوز را با قاطعیت و بی درنگ پاسخ داده و خواهیم داد و برای تقویت قدرت موشکی و دفاعی از هیچ کس اجازه نخواهیم گرفت.

وزیر دفاع: هر تهدید و تجاوز را بی درنگ پاسخ خواهیم داد – اخبار سیاسی –

به گزارش گروه دفاعی خبرگزاری تسنیم، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع با حضور در جمع دانشجویان دانشگاه‌های افسری ارتش جمهوری اسلامی ایران، با گرامیداشت 9 دی، روز بصیرت و میثاق با ولایت؛ این روز بزرگ را نماد آگاهی، هوشیاری، ولایت‌مداری و بصیرت ملت سرافراز ایران اسلامی در مقابله با هجمه‌های دشمنان قسم خورده نظام اسلامی دانست و با تحلیل شرایط اجتماعی حوادث دی‌ماه سال 1388، اظهار داشت: در شرایطی که فضای سیاسی اجتماعی جامعه غبار‌آلود می‌شود و فتنه‌ها از گوشه و کنار سر بر می‌آورند، آن چیزی که می‌تواند موجبات نجات و سربلندی یک ملت را فراهم نماید، بصیرت دینی و انقلابی مردم است که از ارزش و یژه‌ای برخوردار است.

وی افزود: تلاش دشمنان انقلاب اسلامی در طول 40 سال اخیر همواره بر این مبنا بوده که جای حق و باطل را تغییر دهند تا سِره از ناسِره مشخص نشود و مردم قدرت تشخیص حقیقت را نداشته باشند، ولیکن به کوری چشم بدخواهان این انقلاب، ملت عزیز ایران اسلامی همواره در برهه‌های حساس، با وحدت کلمه و بدون تردید از حق و حقیقت دفاع کرده و موجب خلق حماسه‌های بزرگ شده‌اند.

بیانیه شورای نگهبان: حماسه 9 دی از حافظه تاریخ پاک نخواهد شد9 دی پایان خیال‌پردازی اتاق‌های توطئه خارج و داخل کشور بودوزیر اطلاعات: 9 دی توطئه دشمنان را ناکام گذاشت

وزیر دفاع ادامه داد: حماسه بزرگ 9 دی در سراسر کشور پهناور ایران اسلامی، آوردگاه عشق‌ورزی و وفاداری امت اسلامی به امام و مقتدای خود بود که آمدند تا با ایفاء نقش ملی خود، امید دشمنان را ناامید سازند.

امیر حاتمی با نگاهی گذرا به واقعه عبرت‌انگیز و درس‌آموز کربلای حسینی در سال 61 هجری قمری، گفت: در حادثه کربلا، مردم بی‌بصیرت، دنیاپرست و ناآگاه در مقابل امام معصوم و امام زمان‌شان حضرت اباعبدالله‌الحسین (ع) قرار گرفتند و نتوانستند جبهه حق را از باطل تشخیص دهند.

وی با اشاره به نقش تاریخی و تعیین‌کننده حضرت زینب(س) در حماسه حسینی اظهار داشت: در واقعه کربلا حضرت زینب کبری(س) با بصیرت بی‌نظیر و دشمن‌شناسی بی‌بدیل و شناساندن ابعاد فتنه یزیدیان، به مردم موجب رسوایی و سرافکندگی آنان شد و نه تنها اجازه نداد یزد و معاویه و دشمنان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) طومار اسلام ناب محمدی (ص) را درهم بپیچند، بلکه با پیام‌رسانی علوی خود نقش بی‌نظیری در ماندگاری و جاودانی نهضت عظیم کربلا ایفا کرد و براین اساس حماسه عاشورا مبدا تحولات تاریخ اسلام و زنده ماندن اسلام شد.

وزیر دفاع با تبیین و معرفی تهدیدات و فتنه‌های مختلفی که در طول 40 سال عمر پربرکت نظام اسلامی، کشور و نظام اسلامی را درگیر خود ساخته است، گفت: اولین فتنه در روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی، توسط گروهک‌های ضد‌انقلاب با محوریت گروهک منافقین شکل گرفت که هدف اصلی‌شان ضربه زدن به موجودیت انقلاب اسلامی بود که این خباثتها و دشمنی‌ها به ترور و شهادت هزاران نفر از جوانان و مردم بی‌گناه و مظلوم ایران اسلامی منجر شد.

امیر حاتمی با بیان اینکه دومین توطئه دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، تحمیل جنگی تمام‌عیار از سوی نظام استکبار جهانی با محوریت رژیم بعث عراق به کشور و ملت مظلوم ایران اسلامی بود، گفت: هدف این جنگ، سرنگونی جمهوری اسلامی ایران و تجزیه و فروپاشی و تفرقه جغرافیایی کشور بود و این بار نیز با عنایت خداوند متعال، رهبری‌های پیامبرگونه امام راحل عظیم‌الشأن و آگاهی، هوشیاری و بصیرت ملت بزرگ ایران اسلامی و ایثارگری و جانفشانی شهیدان سرافرازمان، نقشه دشمن با شکست مواجه شد و ملت ایران اسلامی با سربلندی از این آزمون الهی خارج شدند.

وی، بروز و ظهور تروریست‌ها در کشورهای همسایه، نظیر عراق و سوریه و ایجاد نا‌امنی، رعب، وحشت، جنایت را از دیگر وجوه فتنه نظام سلطه در منطقه و علیه امت اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: بحمدالله با هوشمندی حکیمانه مقام معظم رهبری و عمل و اقدام مردم و نیروهای مسلح کشورهای عراق و سوریه و رزمندگان محور مقاومت این فتنه و توطئه نیز با شکست مواجه شد.

وزیر دفاع با تشریح جایگاه استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در سطح منطقه و جهان، گفت: کشور عزیزمان ایران اسلامی در نقطه راهبردی قرار گرفته است و همواره با تأکید بر اصول اساسی و سیاست راهبردی خود که همانا حفظ استقلال، آزادی و نفی هر‌گونه سلطه است، در برابر هر زیاده‌خواه و سلطه‌گری ایستادگی کرده است.

امیر حاتمی، مهم‌ترین مؤلفه استقلال، آزادگی و سربلندی کشور را داشتن قدرت ملی در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتتصادی، فرهنگی، نظامی و دفاعی دانست و افزود: دشمنان نظام اسلامی می‌دانند که ملت بزرگ ایران اسلامی در راه دستیابی به عزت و افتخار روز‌افزون خود ذره‌ای از دستیابی به قدرت ملی و قدرت دفاعی خود فروگذار نخواهد کرد و در این مسیر پرفراز و نشیب در مقابل شدیدترین تحریم‌ها نیز ایستادگی خواهد کرد.

وی با اشاره به لزوم افزایش قدرت دفاعی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علی‌رغم شدید‌ترین تحریم‌های حوزه نظامی افزود: دشمنان این مرز و بوم می‌دانند که برابر تدابیر رهبر فرزانه انقلاب و فرمانده معظم کل قوا که هر تهدید و تجاوز را با قاطعیت و بی‌درنگ پاسخ داده و خواهیم داد و برای تقویت قدرت موشکی و دفاعی از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.

وزیر دفاع با تشریح مسیر نورانی انقلاب اسلامی در طول گام اول انقلاب تصریح کرد: بی‌تردید همانطور که ملت ایران اسلامی توانست از گذرگاه پرخطر جنگ تحمیلی و توطئه‌های گوناگون با سربلندی و افتخار خارج شود، در این برهه تاریخی نیز با تکیه بر توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها و اراده‌ها و انگیزه‌های جوانان خواهیم توانست این مقطع را نیز پشت سرگذاشته و به قله‌های پیشرفت و عزت روز‌افزون دست یابیم.

انتهای پپام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران