کاغذ توزیع شده توسط وزارت ارشاد به هیچ وجه گران نیست

فرهنگی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه ورزشی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

کاغذ توزیع شده توسط وزارت ارشاد به هیچ وجه گران نیست

مشاور معاون فرهنگی وزارت ارشاد در پاسخ به پرسش تسنیم درباره شائبه‌های گرانی کاغذ ارشاد گفت:‌ کاغذ توزیع شده در وزارت ارشاد به هیچ وجه گران نیست و اساساً ارشاد دخالتی در تعیین قیمت ندارد.

کاغذ توزیع شده توسط وزارت ارشاد به هیچ وجه گران نیست – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، هفته گذشته تسنیم در گزارشی به بررسی قیمت کاغذهای وارداتی وزارت ارشاد که با ارز دولتی خریداری شده‌اند‌، پرداخت. موضوعی که به باور برخی از واردکنندگان کاغذ به دلیل غیرواقعی ثبت کردن قیمت جهانی کاغذ در پرفروم‌های واردکنندگان ایجاد شده است. صبح امروز، 9 دی‌ماه، در نشست خبری معاونت فرهنگی وزارت ارشاد ایوب دهقانکار در پاسخ به پرسش خبرگزاری تسنیم در این خصوص گفت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هیچ‌گونه دخالتی در قیمت‌گذاری کاغذ ندارد،‌ قیمت‌گذاری در اختیار ما نیست.

وی ادامه داد:‌ اما می بینیم برخی سودجوها در این حوزه مغلطه می‌کنند. تعیین قیمت کاغذ در کارگروه ما با حضور نمایندگان تعزیرات، سازمان حمایت، صنف نشر و دستگاه‌های دخیل در قیمت‌گذاری انجام می‌شود و با قیمت جهانی کاغذ منطبق است. ملاک ما در کارگروه قیمت ارز در زمان تأیید پرونده است نه قیمت ارز در زمان واردات کالا؛ بنابراین تحت هیچ شرایطی قیمت کاغذ توزیعی بالا نیست.

شگردهای جدید رانت‌خواران کاغذ/ وقتی قانونی فساد می‌کنندگزارش تسنیم از واردکنندگانی که قانون را دور می‌زنند/چرا قیمت تمام شده کاغذ دولتی گران است؟

وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم مبنی بر اینکه آیا گزارشی از کارگروه نظارت بر کاغذ که در اتحادیه تشکیل شده است،‌ دارید یا خیر، گفت: تاکنون گزارشی از تخلف در زمینه کاغذ نشر نداشته‌ایم.

اظهارات مشاور معاونت فرهنگی ارشاد در حالی است که بسیاری از واردکنندگانی که در نوبت‌های قبلی با ارشاد برای واردات کاغذ دولتی همکاری کرده‌اند، ادعا می‌کنند که واردکنندگانی که کاغذ با ارز دولتی وارد می‌کنند، در پیش‌فاکتورهای خود قیمت هر پارت کاغذ را که حدود 800 دلار است، 850 تا 900 دلار ثبت و با جعل مدارک اقدام به قانونی کردن کار خود می‌کنند.

وزارت ارشاد نیز از آنجایی که تعداد واردکنندگانی که حاضرند با سود 15 درصد با آنها کار کنند، اندک است نسبت به این امر مماشات می‌کنند. موضوعی که معاون فرهنگی ارشاد آن را در این نشست رد کرد.

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران