تکذیب آمار ۷۰ درصدی لغو تورها/همکاری فعالان در شرایط ویژه

فرهنگی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه فرهنگی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

در گفتگو با مهر بیان شد؛

تکذیب آمار ۷۰ درصدی لغو تورها/همکاری فعالان در شرایط ویژه

تکذیب آمار ۷۰ درصدی لغو تورها/همکاری فعالان در شرایط ویژه

معاون گردشگری کشور با رد لغو ۷۰ درصدی تورهای ورودی به دلیل اتفاقات اخیر، گفت: از ۳۰ کشور برای حضور در نمایشگاه گردشگری بهمن ماه دعوت شده است.

ولی تیموری معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری در گفتگو با خبرنگار مهر درباره میزان تأثیر اتفاقات اخیر و لغو پروازهای خطوط هواپیمایی بر صنعت گردشگری، گفت: قطعاً کسی نمی‌تواند منکر تأثیر بد اتفاقات اخیر در صنعت گردشگری باشد ولی این موضوع می‌تواند با آرامشی که کشور می‌گیرد، حل شود.

وی درباره نامه انجمن دفاتر خدمات مسافرتی کشور درباره اعلام شرایط ویژه گفت: شرایط فورس‌ماژور کاملاً تبیین‌شده و تعریف دارد. همچنین در قراردادهای همکاری با هتل‌ها و دفاتر، این موضوع پیش‌بینی شده و همه این را می‌دانند. با اعلام من که نمی‌شود گفت که در این شرایط هستیم یا نه! طی سال‌های همکاری این موضوع در مراکز گردشگری، دفاتر مسافرتی و هتل‌ها پیش‌بینی شده و همه آن را رعایت کرده‌اند. پس اگر در این‌شرایطِ طبق تعاریف فورس ماژور وجود داشته باشیم، قطعاً این همکاری‌ها اتفاق خواهد افتاد و لازم به گفتن نیست.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری درباره لغو پروازهای خارجی گفت: پروازها کنسل شده‌اند، پس سازمان هواپیمایی حالت فورس ماژور را برای بلیت‌ها در نظر می‌گیرد. طبیعتاً پس از آن به محض اعلام سازمان هواپیمایی مبنی بر لغو پروازها، هتل‌ها هم صددرصد همکاری‌های لازم را خواهند کرد. چون این موضوع در قراردادهای جامعه تورگردانان و هتل‌ها آمده است.

تیموری همچنین در واکنش به صحبت‌های اخیر رئیس انجمن دفاتر مسافرتی مبنی بر لغو ۷۰ درصد تورهای ورودی گفت: این‌انجمن بیشتر در حوزه خروج گردشگر فعالیت می‌کند تا ورود گردشگران به کشور. ما اکنون آمار دقیقی از لغو تورهای ورودی به کشور نداریم. بنابراین به بررسی بیشتر نیاز است. من نمی‌دانم این آمار ۷۰ درصدی را بر چه اساسی اعلام کرده‌اند! ما از این‌مسائل زیاد داشته‌ایم؛ مانند خروج آمریکایی‌ها از برجام و یا پرواز پهپادها. ولی تمام این مسائل را حل کرده‌ایم و طبیعی است در این شرایط تعدادی از تورها کنسل شود.

وی ادامه داد: البته الان در فصل «های سیزن» نیستیم که بگوییم لغو تورها خود را نشان داده است. بنابراین توقع می‌رود همکاران ما حرفه‌ای عمل کنند. به هرحال وقتی کشوری در مدت زمان کوتاهی در حالت التهاب قرار می‌گیرد، طبیعی است از تعداد سفرها کم شود. پرواز هم یکی از آیتم‌هایی است که نشان می‌دهد مسافر به کشور می‌آید و برای ما مهم است. این موضوع را با سازمان هواپیمایی پیگیری می‌کنیم.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی و گردشگری درباره دعوت از ۳۰ کشور خارجی برای حضور در نمایشگاه بین المللی گردشگری بهمن ماه گفت: ما از این کشورها دعوت کرده‌ایم تا شرایط مناسب کشور را بیان کرده باشیم. از طرف دیگر این دعوت نوعی تجدید رابطه با کشورهای دیگر از جمله عراق و آذربایجان است. سال‌های گذشته هم این دعوت‌ها انجام می‌شد. اما به این معنا نبود که حتماً همه آن ۳۰ کشور حضور داشته باشند. الان هم تاکنون ۶ کشور آمادگی حضور خود را اعلام کرده‌اند. بنابراین عدم حضور برخی دیگر از آنها لزوماً نمی‌تواند به‌معنی شرایط فعلی کشور باشد.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران