جهاد در سپاه بی‌وقفه و غیرمنقطع جاری است/ «برند» انقلاب هستیم

سیاسی
برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه سیاسی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

سرلشکر سلامی:

جهاد در سپاه بی‌وقفه و غیرمنقطع جاری است/ «برند» انقلاب هستیم

جهاد در سپاه بی‌وقفه و غیرمنقطع جاری است/ «برند» انقلاب هستیم

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه جهاد در سپاه بی‌وقفه جاری و غیرمنقطع است، گفت: آن طوری که روند رخدادها نشان می‌دهد این جهاد فعلاً پایان‌ناپذیر است.

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در جلسه مشترک هیئت رئیسه فرماندهی و نمایندگی ولی فقیه در سپاه که با حضور جانشین، معاون هماهنگ‌کننده و تعدادی از معاونان فرماندهی کل در ستاد این نمایندگی برگزار شد، با بیان اینکه سپاه یک نهاد منتظر جهاد نیست، گفت: در سپاه جهاد بی‌وقفه و غیرمنقطع جاری است. سپاه تنها نهادی است که از ابتدای تشکیل تا به امروز هرگز از جهاد خارج نشده است.

وی افزود: این لباس جهاد بر اندام سپاه پوشیده است و آن‌طوری که روند رخدادها و حوادث عالم و به‌خصوص مواجهه انقلاب اسلامی با مستکبران نشان می‌دهد، این جهاد فعلاً پایان‌ناپذیر است.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سپاه شجره‌ای برآمده از یک میدان گسترده از جهاد است، اظهار داشت: اما نکته مهمی که وجود دارد، این است که شکل این جهاد مدام تغییر می‌کند و هرچه زمان پیش می‌رود، نقش خود پاسداران در استمرار این مسئله گسترش پیدا می‌کند و نقش سلاح‌ها کمتر می‌شود.

سرلشکر سلامی افزود: ما آنچه که به‌عنوان تفاضل بین سپاه و سایر نیروهای مسلح می‌شناسیم، ابزار نیست؛ هیچ وقت ابزارهای ما معیار فضیلت ما نسبت به دیگران نیست.

وی با اشاره به اینکه قلب، فؤاد، بصر و اذن سپاه است که آن را به‌عنوان، یک هویت حقیقی منحصربه‌فرد از دیگران متمایز می‌کند، گفت: سپاه قلبی دارد که به وسیله آن تفقه می‌کند و می‌اندیشد؛ یعنی صاحب عقلانیت، اندیشه و تفکر و آن هم با ماهیت انقلابی و اعتقادی است. سپاه زبانی دارد که آن زبان، زبان اسلام و انقلاب است. سپاه انبساط‌دهنده عملیاتی تفکر راهبردی ولی فقیه است که در دامنه آن قله ایستاده و آن چشمه جوشان حکمت را بر کالبد جامعه و در درون خودش جاری می‌کند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه سپاه دارای گوشی است که می‌شنود، افزود: گوش سپاه به روی واقعیت‌ها بسته نیست بنابراین یک عاقله قوی، یک بصیرت عمیق، یک گوش شنوا وجود دارد و این‌ها خصوصیات یک موجود زنده‌ای است که در جست وجوی حقیقت است و به همین دلیل می‌توانیم سپاه را معیار مجسم حقیقت بدانیم.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه سپاه میزان است، گفت: این میزان بودن سپاه درجه تفاضل اوست؛ اعتقاد ما این است که سپاه یک نهاد مرجع انقلابی است که نه‌تنها حافظ انقلاب، بلکه الهام‌بخش و الگوساز است.

وی با اشاره به موقعیت و جایگاه حوزه نمایندگی در سپاه، بیان کرد: حوزه نمایندگی مظهر بیان سپاه است؛ وقتی معاونت سیاسی با هادیان سیاسی برای ناوبری سیاسی سپاه و جامعه تلاش می‌کند، این کلام سپاه است که دارد منتقل می‌شود.

فرمانده کل سپاه اظهار داشت: خود حوزه نمایندگی در سپاه هم همین ویژگی‌های سپاه را دارد و یک دستگاه مرجع است؛ یک دستگاه مختصات مرجعی است که دیگران موقعیت خودشان را در انقلابی بودن، ولایی بودن، اعتقادی بودن و مکتبی بودن با آن می‌سنجند.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه حوزه نمایندگی نقش برجسته و ممتازی را در صیانت از سپاه دارد، افزود: در سپاه اعتقاد و ایمان و بصیرت و بینش سلسله مراتبی نیست، یعنی این قاعده وجود ندارد که حتماً فرمانده کل سپاه باید به اندازه‌ای که از یک درجه دار یا سربازی که در موقعیت سازمانی بالاتر است، حتماً ایمان بالاتر، درک بالاتر، بینش و بصیرت بالاتری داشته باشد.

وی تأکید کرد: همه آدم‌های سپاه باید بصیر، مؤمن و متقی به اندازه هم باشند، ما چنین قاعده‌ای نداریم که آدم‌هایی که در سطوح مدیریت پایین‌تری هستند، از ایمان کمتری هم برخوردارند، برای همین کار سخت است.

فرمانده کل سپاه اضافه کرد: یعنی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان باید به اندازه خود نماینده ولی فقیه در سپاه، صاحب فضیلت، بصیرت، عمق، معنا و معرفت باشد تا بتواند این معرفت را به آحاد پاسداران منتقل کند. یعنی واقعاً انتقال و رواج معرفت و معنویت و بینش و دانش و بصیرت و… که خیلی کار بزرگی است.

سرلشکر سلامی در پایان گفت: نمایندگی موظف به تبلیغ و ترویج معارف دین در سپاه است و چون سپاه باید آیینه معارف اسلامی باشد، این کار بسیار مهمی است. سپاه یک الگوست، میزان نمای فضائل انقلاب است؛ نماد انقلاب و آینه تمام به تعبیر امروزی، برند انقلاب اسلامی است؛ لذا هر جایی که نگاه می‌کنیم، باید فضیلت‌ها و ارزش‌ها در عمل و کلام موج بزند.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران