عباسی: مبادا «عمار» به محافظه‌کاری برسد/ فیلم دیده‌نشده از 11 سپتامبر که دروغگو بودن آمریکا را اثبات می‌کند

فرهنگی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه ورزشی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

عباسی: مبادا «عمار» به محافظه‌کاری برسد/ فیلم دیده‌نشده از ۱۱ سپتامبر که دروغگو بودن آمریکا را اثبات می‌کند

حسن عباسی در جشنواره فیلم عمار گفت: جشنواره عمار مفهوم حضرت عمار را دارد؛ کسی که اثرش به این جشنواره می‌رسد باید خودش را جای حضرت عمار گذاشته باشد.

عباسی: مبادا «عمار» به محافظه‌کاری برسد/ فیلم دیده‌نشده از 11 سپتامبر که دروغگو بودن آمریکا را اثبات می‌کند – اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، نشست تخصصی «سینمای ترور» با حضور حسن عباسی در دهمین جشنواره فیلم عمار برگزار شد.

حسن عباسی در ابتدای این نشست ضمن اشاره به شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی گفت: با توجه به این که هر ایدئولوژی را نسبت به افرادی که معرفی می‌کنند می‌شناسند، انسان تراز ایدئولوژی مارکسیسم چگوارا است و انسان تراز لیبرالیسم سلبریتی‌های ورزش، هنر و سیاست و احیانا بیزینس هستند. برای مثال در همه جای جهان هر وقت می‌خواهند مارکسیسم را معرفی کنند عکس‌های چگوارا را نشان می‌دهند و در ایدئولوژی لیبرالیسم نیز عکس‌های خواننده‌ها، ورزشکاران نظیر لیونل مسی، رونالدو و … را نمایش می‌دهند؛ در اسلام نیز آن چیزی که متر و معیار ارزشیابی‌اش است این است که قرار است چه انسان ترازی را تحویل بدهد؛ آیا کسی مثل چگوارا را تحویل می‌دهد یا لیونل مسی و رونالدو؟ هیچ کدام از این‌ها نیست، بلکه انسان تراز اسلام، شهید حججی و قاسم سلیمانی است.

وی ادامه داد: باید دقت داشت که انسان تراز اسلام اسطوره نیست و حقیقت است؛ علاوه بر این باید نزدیک به حق بودن خود را به منحصه ظهور رسانده باشد؛کسی مانند قاسم سلیمانی که 41 سال کوه به کوه به دنبال شهادت رفت، به گونه‌ای زندگی کرد که تقریبا همه جنود ابلیس از فوت او خوشحال هستند؛ دقت کنید که یک نفر آن‌چنان تکنولوژی و فرهنگ آمریکایی که عده‌ای احساس می‌کنند بسیار عظیم است را ذلیل کرده که همه آبرو و ادعای حقوق بشرش را زیر پا گذاشته و یک مقام رسمی را در حال یک دیدار رسمی با مقام رسمی کشور دیگر ترور می‌کند؛ این همان آمریکایی است که وقتی هواپیمای گلوبال هاوک‌اش زده شد تا یک هفته می‌گفت می‌زنم و … اما هیچ غلطی نکرد.

حسن عباسی در بخش دوم صحبت‌های خود با اشاره به تغییر موضوع بحث این نشست گفت: در جلسه امروز قرار بود بررسی آثار سینمای مستند چند دوره گذشته جشنواره عمار که به مساله جنسی پرداخته بودند را داشته باشیم و چند فیلم نظیر انقلاب جنسی 3، پشت صحنه، ایکسونامی و … را برایم فرستادند اما با توجه به اتفاقی که برای شهید سلیمانی رخ داد تصمیم بر این شد که موضوع عوض شده و سینمای ترور را بررسی کنیم؛ البته به اختصار اشاره می‌کنم که آمورالیسم یا ایدئولوژی نفی اخلاق چیزی است که به شما اجازه می‌دهد بدون درنظرگرفتن هیچ مرز اخلاقی کار کنید؛ هرکسی براساس آموزه‌های خود برای انجام کارهایی شرم می‌کند و حتی یک پله بالاتر از آن حیا می‌کند؛ برای زدن شرم و حیا یک سری مبانی ایدئولوژی وجود دارد که نام آن آمورالیسم است؛ یکی از نویسندگان آمریکایی در کتاب خود می‌گوید که راه‌اندازی جنبش فمنیسم برای زدون حیا و رسیدن به انقلاب جنسی است؛ شما برای رسیدن به انقلاب جنسی باید شرم و حیا را از بین ببرید؛ وقتی که فرد شرم و حیا نداشته باشد برای انقلاب جنسی آماده می‌شود؛ در حقیقت تلاش شود که گزاره‌های اخلاقی را در افراد از بین برده و کاری صورت گیرد که او بی‌خیال این مباحث شود؛ به عبارت دیگر کشتن روحیات اخلاقی در هر فرد و تبدیل به فرد بی‌اخلاق آمورالیسم است.

او اضافه کرد: موجی که در آمریکا این مساله را به خوبی راه‌انداخته مستند «قرن خود» است که توسط آدام کورتیس ساخته شده است؛ او در آن مستند از سال 1901 تا 2001 یعنی صدسال را مورد بررسی قرار داده و فیلمی تحت عنوان قرن خود یعنی قرنی که باید به خود بپردازیم را ساخته است؛ این مستند با نگاهی حرفه‌ای و بسیار عمیق و زیبا ساخته شده است و از این منظر مستندی حرفه‌ای است؛ چند سال پیش آرته فرانسه مستندی را ساخت که مکمل آن هست و بسیار حیرت‌انگیز است؛ نام این مستند پورنوکراسی به معنای حاکمیت فحشا است؛ البته فکر نکنید که این نام جدیدی است بلکه از سال‌ها قبل وجود داشته است و معنای آن حاکمیت نفسانیات است؛ از مستند قرن خود که آدام کورتیس به خوبی این مساله را تشریح کرده تا مستند حرفه‌ای پورنوکراسی می‌بینیم که در جهان غرب چگونه دموکراسی و خرد جمعی از بین رفته و حاکمیت نفاسانیات جمعی به وجود می‌آید.

این استاد دانشگاه با اشاره به سیر مستندهای مربوط به انقلاب جنسی در کشورمان گفت: اولین مستند در این زمینه در کشورمان توسط آقای ده‌نمکی به نام مستند «فقر و فحشا» ساخته شد. در این فیلم می‌بینید که چگونه فحشا شکل می‌گیرد و مردم به آن نزدیک می‌شوند که البته گفته می‌شود به دلیل فقر است؛ حال این ماجرا به سال 96 ختم شد؛ جایی که اطلاعات سپاه شبکه‌ای را زد که سیستم ترانزیت دختران به دوبی و … بود و از آنجا به بعد بود که نام مستند به «پول و پورن» تغییر پیدا کرد؛ بنابراین فحشا دیگر فحشا نیست و با حفظ ماهیت تبدیل به پورن شده و فرد نه به خاطر فقر بلکه به دلیل پول به سراغش می‌رود؛ یکی از اعضای همان گروه می‌گفت که وقتی ما را می‌خواستند به دوبی ببرند می‌گفتند که اگر 6 ماه کار کنید در تلویزیون‌های پورن دنیا معروف می‌شوید و پول زیادی کسب می‌کنید.

در مستند دیگری به نام پشت صحنه دوربین مستندساز به سراغ مردم می‌رود و نظر آنان را در مورد این مسائل جویا می‌شود؛ البته موج دیگری هم داشتیم که انقلاب جنسی را در ایران بررسی می‌کند؛ چند مستند در این زمینه ساخته شد که انقلاب جنسی 3 یکی از همان‌ها بود؛ ایکسونامی نیز مستند دیگری بود که همانند مستندهای قرن خود و پورنوکراسی تلاش کرد تا از زبان یک هنرپیشه و پورن استار آمریکایی بگوید که راهی که شما در نفی حجاب و گشت ارشاد و … شروع کرده‌اید ما صدسال پیش رفته‌ایم و اکنون به این کثافت رسیده‌ایم.

دکتر حسن عباسی به سینمای ترور اشاره کرد و توضیحاتی در این زمینه داد و گفت: در مورد سینمای ترور باید به نکته‌ای که مایک پنس، معاون ترامپ اعلام کرده است اشاره کنم؛ او گفته است که قاسم سلیمانی تروریستی بوده است که با القاعده و رابطین آن که 11 سپتامبر را رقم زدند رابطه داشته است؛ آنان پدیده‌ای به نام 11 سپتامبر درست کرده‌اند که کار خودشان است و مرتبا هر وقت می‌خواهند افکار عمومی جامعه‌شان را اقناع کنند، بدان متوسل شده و نانش را می‌خورند؛ این مساله یکی از دروغی است که آمریکایی‌ها می‌گویند. حال می‌خواهم جواب مایک پنس را بدهم و دستمایه ضعف صداوسیما قرار بدهم. 18 سال از ماجرای 11 سپتامبر گذشته است و هنوز صداوسیما نتوانسته است جا بیندازد که القاعده 11 سپتامبر را به وجود نیاورد و خود آمریکایی‌ها بودند که این دو برج را زدند.

او ادامه داد: آرت اولیویر یکی از مقام‌های آمریکایی است که در زمستان 92 نامه‌ای به یکی از مقامات کشور نوشت و گفت که من مهندسی بودم که هواپیما می‌ساختیم. یک پروژه سری به ما سپردند که در آن باید هواپیماهایی را می‌ساختیم که با آن ایران را بزنیم اما اتفاقاتی افتاد که با همان هواپیماها برج‌های دوقلو را زدیم. دوستان من که در این پروژه بودند همگی توسط دولت آمریکا کشته شدند و من چون مقام سیاسی بودم با طبقه‌بندی سیاسی زنده ماندم. فیلمی از این ماجرا ساخته‌ام که اجازه اکران در آمریکا ندارد و می‌خواهم این فیلم را به ایران بیاورم که در اینجا اکران شود. آن مقام گفتند که این فیلم را دوبله کنید. فیلم دوبله شد و قرار شد که در اردیبهشت سال 93 از تلویزیون پخش شود. آرت اولیویر به برنامه راز آقای طالب‌زاده رفت و در مورد واقعه 11 سپتامبر توضیح داد و گفت که اصلا در آن ماجرا القاعده کاری نکرده است، کسی که به عنوان لیدر القاعده مطرح بوده کاری نکرده است، او اصلا مسلمان درست و حسابی نبوده است و … البته این فیلم آن موقع پخش نشد چرا که شبی که قرار بود این فیلم پخش شود از وزارت خارجه به صداوسیما زنگ زدند و گفتند که ما قرار است مذاکره کنیم و وقتش نیست که به 11 سپتامبر بپردازید و آمریکا را تحریک کنید.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: روز بعد قرار بود که این فیلم به اندیشکده ما بیاید و برای دانشجویان اکران شود. این فیلم تنها یکبار در ایران اکران شد و آن هم در دانشکده ما بود. اکنون نیز بر روی سایت ما و در جلسه 505 کلبه کرامت قابل دسترسی است. در این فیلم می‌بینید که آمریکا با کشتن 2-3 هزار نفر از مردم خود و نابود کردن برج ادعا کرد که اسلام تروریست است و جنگ علیه آن را آغاز کرد. اکنون و پس از گذشت 18 سال معاون اول آمریکا آمده است و می‌گوید ما قاسم سلیمانی را زدیم چرا که به القاعده کمک می‌کرده است. اگر شما یک روز مدیر فرهنگی، رئیس سازمان سینمایی یا رئیس یک شبکه بودید و دیدید که یک مقام آمریکایی چنین حرفی را زده است بلافاصله این فیلم را از طریق شبکه‌های انگلیسی زبان و فارسی زبان این فیلم را پخش کنید. چه خوب است در همین 2-3 روز که گفته شده است سینماها و تماشاخانه‌ها و … تعطیل است فیلم «عملیات ترور» آرت اولیویر به صورت رایگان در تمام سینماها اکران می‌شود و مردم بیایند و آن را ببینند. آرت اولیویر پس از اکران فیلم در اندیشکده ما گفت که به ما مسئولیت دادند تا یک هواپیما بسازیم که آیت‌الله (خامنه‌ای) را بزند. پرسیدیم که چگونه بزنیم؟ در پاسخ گفتند هواپیمایی بسازید که وقتی در خطوط هواپیمایی در حال حرکت است به صورت ناگهانی در نزدیکی تهران منحرف شده و در وسط تهران به محل استقرار رهبری بخورد و ایشان از بین برود. بهشان گفتیم که موشک بسازید. گفتند که اگر موشک بسازیم معلوم می‌شود که چه کسی ایشان را زده است اما اگر هواپیما باشد میگوییم نقص فنی داشته و سقوط کرده است. درنهایت 4 هواپیمای این‌چنینی ساختیم؛ منتظر بودیم که علیه ایران حرکتی کنند اما ناگهان برج‌های دوقلو را زدند. داخل فیلم نشان می‌دهد که تیم سازنده این هواپیما همگی کشته می‌شود. با این حال دولت اجازه اکران این فیلم را نداد. به نظرم فیلم عملیات ترور پاسخی به اظهارات امروز مایک پنس است که ادعا کرده بود او را کشتیم چرا که با القاعده در ارتباط بود.

حسن عباسی در بخش پایانی صحبت‌های خود ضمن اشاره به ماهیت جشنواره مردمی فیلم عمار گفت: شخصیت فرهنگی باید شجاع باشد؛ مدیر فرهنگی باید شجاع باشد؛ افتخار می‌کنم که بگویم مستندسازان، مدیران و معلمانی را داریم که حاضر هستند ضرب و شتم شوند اما واقعا کار عماری و فرهنگی کنند؛ من هر سال که در جشنواره عمار حضور داشتم تاکید داشتم که بگویم جشنواره عمار، جشنواره فجر نیست چرا که جشنواره فجر از محتوا خارج شده و به تنها چیزی که ربط ندارد فجر انقلاب اسلامی است؛ به جشنواره حقیقت نیز کاری نداریم چرا که به تنها چیزی که نمی‌پردازد حقیقت است اما جشنواره عمار مفهوم حضرت عمار را دارد؛ کسی که اثرش به این جشنواره می‌رسد باید خودش را جای حضرت عمار گذاشته باشد. دوستان جشنواره عمار نیز فراموش نکنند که نه ونیز هستند و کن و … آنان باید آثار عماری را ببینند. اگر این جشنواره کارش به محافظه‌کاری بکشد،‌ تبدیل به جشنواره بی‌خاصیت دیگری می‌شود که وظیفه‌اش یعنی همان که خداوند در حوزه هنر بر دوشش گذاشته است را از دست می‌دهد؛ اکنون که عمار به یک دهه رسیده است توانسته یک سری از صداهای خفته که کسی اجازه نمی‌داد صدایشان به گوش بقیه برسد، شنیده شود، کارشان دیده شود و فیلم‌شان در آزمون و مسابقه باشد. انشاالله که بتواند در سال‌های آینده پربارتر و قوی‌تر عمل کند.

مستند شهید قاسم سلیمانی پخش می‌شودنقد و بررسی مستند «کولبر» در تلویزیون|نمایش نجابت مردمی که از کولبری راضی نیستند

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران