موضع عجیب مدیر گمرک بوشهر/ آیا محموله های ته لنجی ترخیص شده به گمرک باز می‌گردد؟+فیلم

اقتصادی
برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه ورزشی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

موضع عجیب مدیر گمرک بوشهر/ آیا محموله های ته لنجی ترخیص شده به گمرک باز می‌گردد؟+فیلم

یکی از راههای ورود کالای گروه چهار استفاده از رویه ته لنجی است، درحالی که مدیرکل گمرک بوشهر در موضعی منفعلانه و البته نشدنی تاکید دارد اگر قرار باشد کالای ته‌لنجی از یک استان خارج شود بایستی محموله مذکور به گمرک مربوطه بازگردد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، واردات ته لنجی و توزیع کالای وارد شده از یک بندر در سراسر کشور همواره یکی از گلوگاههای مهم واردات غیر رسمی کالاست که تاکنون توجه جدی به آن نشده است.

در همین راستا مدیرگمرک بوشهر در ویدئو زیر معتقد است، اگر قرار باشد محموله‌ای که به صورت ته لنجی از گمرک خارج شده به استانهای دیگر برود، بایستی محموله مذکور به گمرک بازگردد و حقوق و عوارض نیز پرداخت شود.

این درحالی است که اگر هدف واردکنندگان ترخیص کالایی باشد که به دلیل ممنوعیت واردات امکان ترخیص ندارد به هیچ عنوان احتمال بازگشت محموله به گمرک وجود ندارد.

گفتنی است، برای ترخیص محموله‌های ته لنجی اولا هیچ نوع ثبت سفارشی دریافت نمی‌شود و به همین دلیل بحث ممنوعیت واردات کالای گروه 4 در آن لحاظ نمی‌شود. از سوی دیگر در ترخیص کالای ته لنجی حقوق و عوارض نیز وصول نمی‌شود.

گمرک جمهوری اسلامی ایران ,

نکته جالب توجه اینکه عمده کالاهایی که به صورت ته لنجی از گمرک خارج میشود مربوط به کالاهای گروه 4 می‌باشد که طبق مصوبه هیئت دولت در حال حاضر واردات 1500 قلم کالای گروه چهار به کشور ممنوع است.

به گزارش تسنیم، همانطور که در گزارش تشریح شده، بایستی با بارها و کالاهای اضافه بر سقف مجاز ملوانان نیز مانند کالای قاچاق برخورد شود که در این خصوص گزارش شفافی باید ارائه شود. در واقع باید به این سوال پاسخ داده شود که چگونه یک لنج مملو از بار، تخلیه و به صورت قاچاق از طریق کانتینرها به استانهای دیگر می‌رسد؟

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *