یک‌کتابخانه عمومی در متروی تهران افتتاح می‌شود

فرهنگی
برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه فرهنگی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

فردا برای نخستین‌بار؛

یک‌کتابخانه عمومی در متروی تهران افتتاح می‌شود

یک‌کتابخانه عمومی در متروی تهران افتتاح می‌شود

کتابخانه عمومی حضرت ولی عصر(عج)؛ اولین کتابخانه عمومی در متروهای جهان، فردا با حضور مسئولین افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین‌مجموعه مستقل با ماهیت کتابخانه عمومی در متروهای جهان، با عنوان کتابخانه عمومی حضرت ولی‌عصر (عج) فردا چهارشنبه ۲۲ مرداد در متروی میدان ولی‌عصر تهران افتتاح می‌شود.

ارتقاء سطح فرهنگ عمومی در جامعه در گرو ارتقاء فرهنگ مطالعه در آن جامعه است؛ یکی از رسالت‌های مهم سازمان‌ها و ارگان‌های فرهنگی در کلان شهر تهران ترویج این ‌فرهنگ پسندیده است. به همین‌منظور معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران و حومه با مشارکت اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، طی تفاهم‌نامه‌ای تصمیم به تاسیس کتابخانه‌های عمومی در ایستگاه مترو میدان حضرت ولی عصر (عج) گرفتند.

در همین‌راستا؛ نخستین کتابخانه عمومی مترو که به نام حضرت ولی عصر (عج) مزین شده؛ فردا چهارشنبه ۲۲ مرداد ماه با حضور مسئولین در مترو میدان ولی عصر (عج) افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. این ‌کتابخانه با داشتن ۴ هزار جلد کتاب همه روزه از ساعت ۷ تا ۲۱ در خدمت مسافران کتاب‌خوان خواهد بود؛ کتابخانه مترو حضرت ولی عصر (عج) به سامانه مدیریت کتابخانه‌های عمومی در سراسر کشور متصل بوده و مسافران مترو می‌توانند کتاب‌های مورد نظر خود را جستجو کرده و با کارت عضویت سراسری سایر کتابخانه‌ها از این کتابخانه نیز کتاب به امانت بگیرند.

بر اساس تفاهم‌نامه منعقد فی ما بین اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان و معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران اجرای این ‌طرح در آینده نزدیک در ایستگاه‌های دارای استانداردهای کتابخانه عمومی ادامه خواهد یافت.

در ایستگاه‌ها و قطارهای مترو سایر کشورها کتابخانه‌های عمومی محدود به چند قفسه و یا ارائه کتب به‌صورت مجازی از طریق اسکن QR کد در اختیار مسافرین قرار می‌گیرد؛ اما برای اولین‌بار مجموعه‌ای مستقل و سازمان‌یافته با ماهیت کتابخانه عمومی در ایستگاه مترو حضرت ولیعصر(عج) راه‌اندازی می‌شود.

آئین افتتاح کتابخانه عمومی مترو ولی عصر (عج) با رعایت پروتکل‌های ستاد ملی مبارزه باکرونا فردا چهارشنبه ۲۲ مرداد از ساعت ۱۹ در محل ایوان انتظار ایستگاه مترو میدان حضرت ولی عصر (عج) برگزار می‌شود.

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات امداد خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره اتوبوس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات الو قلیون در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *