گفت‌وگو| محرومیت از داوطلبی نمایندگی مجلس با طرح شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات

سیاسی
برترین ارائه دهنده خدمات طراحی سایت در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات انجام پروژه سئو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات فلاشینگ نما در تهران

وب سایت آسمان در راستای ارائه اخبار در زمینه های گونان اقدام به ارائه خبردرضمینه ورزشی خود با بهترین گرداوری خبر از معتبر ترین منابع به نقل از خبرگذاری ایسنا نموده. لذا در این ضمینه شما را به مطالعه خبر فوق به نقل از خبر گذاری ایسنا مینماید.

گفت‌وگو| محرومیت از داوطلبی نمایندگی مجلس با طرح شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس با اشاره به جزئیاتی از طرح دوفوریتی شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات، گفت: در یکی از بندهای این طرح به محرومیت از داوطلبی نمایندگی مجلس پرداخته شده است.

گفت‌وگو| محرومیت از داوطلبی نمایندگی مجلس با طرح شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات – اخبار سیاسی –

اصغر سلیمی سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم با اشاره به تصویب طرح دو فوریتی شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات، گفت: این طرح موجب می‌شود تا نقش پول در تبلیغات انتخابات شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس کمرنگ شده و نمایندگان وابستگی کمتری به قدرت و ثروت داشته باشند.

وی با بیان اینکه شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس موجب شکل‌گیری مجلسی با کمترین وابستگی به مراکز قدرت و ثروت می‌شود، اظهار داشت: وابستگی مالی کاندیداهای انتخابات مجلس موجب می‌شود تا کاندیداها پس از ورود به مجلس، دغدغه مردم و موکلانشان را فراموش کرده و سعی کنند که بدهی‌های نمایندگی را در مدت 4 سال، از هر طریقی که شده، تسویه کنند.

نماینده تبریز: شفافیت مالی کاندیداهای مجلس مهمترین رکن سلامت انتخابات استمجلس در هفته گذشته|از موافقت نمایندگان با طرح شفافیت کاندیداهای انتخابات تا دو کارت زرد به وزیر علومکلیات طرح شفافیت فعالیت‌های انتخاباتی کاندیداها تصویب شداختصاصی| ضربه کاری کمیسیون شوراها به طرح شفافیت مالی کاندیداها

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس به برخی مفاد طرح شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات اشاره و تصریح کرد: در این طرح که قرار است روند بررسی جزئیات در جلسه علنی روز یکشنبه هفته آینده(15 دی) در صحن پارلمان آغاز شود، در بندها و تبصره‌‌های مختلف به کاهش وابستگی نمایندگان و کاندیداها به پول منابع قدرت و ثروت اشاره شده است.

سلیمی اضافه کرد: در یکی از بندهای طرح شفافیت مالی کاندیداها محرومیت‌هایی برای داوطلبانی که منشأ پول‌هایی که برای تبلیغات انتخابات هزینه کرده‌اند، مشخص نباشد، در نظر گرفته شده است، طبق این طرح، این اختیار به قاضی دادگاه داده شده تا داوطلبی را از یک تا دو ؛ دوره از نامزدی برای انتخابات مجلس محروم کند.

وی ادامه داد: براساس طرح شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات، بنابه تشخیص قاضی دادگاه، داوطلبی که به ارکان قدرت و ثروت متصل و هزینه‌های تبلیغاتی میلیاردی داشته و حتی از این منابع برای انتخابات هزینه کند، از 4 تا 8 سال از داوطلبی نمایندگی مجلس محروم می‌شود.

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس در پایان خاطرنشان کرد: طرح شفافیت مالی کاندیداهای انتخابات مجلس مورد استقبال اکثریت نمایندگان مجلس قرار گرفته که پیش‌بینی بنده این است که جزئیات آن نیز با رأی قاطع نمایندگان تصویب خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع | Refrence

بزرگترین ارائه دهنده خبرهای گوناگون در ضمینه های مختلف در بستر وب به صورت فوق العاده سریع

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره خودرو در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ماشین عروس در تهران

برترین ارائه دهنده خدمات اجاره ون در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *